Թերթը գրում է, որ Հայաստանի բնապահպանության նախարարության աղբյուրների վկայությամբ՝ վերջերս այնտեղ իրականացված գույքի հաշվառման ու ներքին աուդիտի արդյունքում ուշագրավ փաստ է հայտնաբերվել:
«Պարզվել է, որ նախարարության վարչություններից մեկից անհետացել է մի սառնարան: Որոշ ժամանակ անց աշխատակիցները պարզել են, որ սառնարանը գտնվում է ՀՀ բնապահպանության նախարար Արամ Հարությունյանի ամառանոցում:
Մեր հետ զրույցում, սակայն, բնապահպանության նախարարության աշխատակազմից հերքեցին այս լուրը` ասելով, որ նման բան տեղի չի ունեցել: Մինչդեռ մեր աղբյուրները հակառակն են հավաստում»,- գրում է թերթը:

Zhoghovurd: Armenian ministry refrigerator is found in minister’s summer home
May 18, 2012YEREVAN. – According to the sources at Armenia’s Nature Protection Ministry, an interesting fact was discovered as a result of the property inventory and internal audit recently conducted there, Zhoghovurd daily writes.
“It was found out that a refrigerator had disappeared from a Ministry department. [And] Some time thereafter the employees found out that the refrigerator is at the summer home of Nature Protection Minister Aram Harutyunyan.
But in an interview with us, the Nature Protection Ministry Staff denied this news, and said there was no such thing. In the meantime, our sources affirm the contrary,” Zhoghovurd writes.