Թերթը գրում է, որ թեպետ ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը խոստացել էր 10 օրվա մեջ բացահայտել, թե ինչ հանգամանքներում էր հրդեհվել Հայաստանի հանրապետական կուսակցության կենտրոնական գրասենյակի տանիքը, սակայն մինչ օրս պաշտոնական որեւէ հայտարարություն չի արվել:
«Հիշեցնենք, որ մայիսի 22-ին Երեւանի Մելիք-Ադամյան փողոցում գտնվող ՀՀԿ-ի գրասենյակի տանիքն այրվել էր, եւ հրդեհը մարելու համար հրշեջների լցրած ջուրը վնասել էր հատկապես Սերժ Սարգսյանի աշխատասենյակը:
Թերթը փորձեց Հայաստանի փրկարար ծառայության տնօրենի տեղակալ Նիկոլայ Գրիգորյանից պարզել, թե ինչ փորձագիտական եզրակացություն է տվել ԱԻՆ-ը հրդեհված գրասենյակի վերաբերյալ:
«Դեռ ոչ մի նորություն չկա: Չեն խոստացել, որ տասը օրից պարզ կլինի, այլ ասել են, որ նման բաները նվազագույնը տասը օր են տեւում»,-շատ կոպիտ տոնով հայտարարեց նա: Հատուկ Գրիգորյանի համար նշենք, որ «նման բանից» շուրջ 25 օր է անցել»,- գրում է թերթը:

YEREVAN. – Even though Armenia’s Ministry of Emergency Situations (MES) had promised to find out within ten days the cause for the fire that had started at the rooftop of the ruling Republican Party’s (RPA) central office, no official statement has been made to date, Zhoghovurd daily writes.
“To note, the RPA office’s roof was on fire on May 22, and the water, which the firefighters used to extinguish the fire, especially damaged [President and RPA leader] Serzh Sargsyan’s office.
The newspaper tried to ascertain from [MES] Rescue Service Deputy Chief Nikolay Grigoryan as to the MES’ expert conclusion.
‘There is nothing new. They did not promise that it will become clear in ten days, but rather they said such things last at least ten days,’ he stated,” Zhoghovurd writes.