Թերթը գրում է, որ թեպետ ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը խոստացել էր 10 օրվա մեջ բացահայտել, թե ինչ հանգամանքներում էր հրդեհվել Հայաստանի հանրապետական կուսակցության կենտրոնական գրասենյակի տանիքը, սակայն մինչ օրս պաշտոնական որեւէ հայտարարություն չի արվել:
«Հիշեցնենք, որ մայիսի 22-ին Երեւանի Մելիք-Ադամյան փողոցում գտնվող ՀՀԿ-ի գրասենյակի տանիքն այրվել էր, եւ հրդեհը մարելու համար հրշեջների լցրած ջուրը վնասել էր հատկապես Սերժ Սարգսյանի աշխատասենյակը:
Թերթը փորձեց Հայաստանի փրկարար ծառայության տնօրենի տեղակալ Նիկոլայ Գրիգորյանից պարզել, թե ինչ փորձագիտական եզրակացություն է տվել ԱԻՆ-ը հրդեհված գրասենյակի վերաբերյալ:
«Դեռ ոչ մի նորություն չկա: Չեն խոստացել, որ տասը օրից պարզ կլինի, այլ ասել են, որ նման բաները նվազագույնը տասը օր են տեւում»,-շատ կոպիտ տոնով հայտարարեց նա: Հատուկ Գրիգորյանի համար նշենք, որ «նման բանից» շուրջ 25 օր է անցել»,- գրում է թերթը:

Несмотря на обещание МЧС Армении в 10-дневный срок огласить причины пожара в офисе Республиканской партии Армении, до сих пор официального заявления по этому поводу нет. Об этом пишет газета «Жоховурд».
«Напомним, что 22 мая сгорела крыша офиса РПА, расположенного на улице Мелика-Адамяна. При тушении пожара от воды особенно пострадал кабинет Сержа Саргсяна.
Газета попыталась выяснить у замдиректора Спасательной службы Армении Николая Григоряна результаты экспертизы. «Пока никаких новостей нет. Не обещали, что через 10 дней станет ясно, а сказали, что на выяснение подобных случаев требуется 10 дней», - грубым тоном заявил он. Специально для Николая Григоряна напоминаем, что со дня пожара прошло около 25 суток», - отмечает издание.