Թերթի լավատեղյակ աղբյուրների հաղորդմամբ՝ ՀՀ ոստիկանությունը մի քանի օր է՝ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի թիկնազորի պետ Էդուարդ Բաբայանին հրավիրում է հարցաքննության, սակայն նա չի գնում:
Ըստ այդ տեղեկությունների՝ Բաբայանը Ծառուկյանի մյուս թիկնապահների հետ միասին ժամանակին մարդ է ծեծել, իսկ 2008թ. նախագահական ընտրություններում ընտրատեղամասային ընտրական հանձնաժողովի անդամ, ՀԱԿ ներկայացուցիչ Լարիսա Թորոսյանին ծեծել եւ ձեռնաշղթաներով տարել է Աբովյանի աղբավայր, նետել այնտեղ: Թորոսյանը դեպքից հետո հիվանդություն է ձեռք բերել:
Որքանո՞վ են հավաստի այս լուրերը: «Ժողովուրդ»-ի հարցին Էդուարդ Բաբայանը պատասխանեց. «Սուտ է, ինձ ոչ ոք ոչ մի տեղ չի հրավիրել: Ես ընդհանրապես ոչ մի ծեծի հետ կապ չունեմ: Չեմ հասկանում, թե ինչի մասին է խոսքը: Եթե նման բաներ լիներ, կալանավորված կլինեի: Ամեն ինչ սուտ է»:

Вот уже несколько дней Полиция приглашает на допрос начальника охраны лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна Эдуарда Бабаяна, однако тот упорно уклоняется. Об этом сообщает газета «Жоховурд» со ссылкой на информированные источники.
«По этим данным, Бабаян вместе с другими охранниками Царукяна в свое время избил человека, а во время президентских выборов 2008 года в наручниках отвез представителя Армянского национального конгресса, члена избирательной комиссии Ларису Торосян на мусорную свалку Абовяна и бросил там. После этого женщина заболела.
Насколько достоверны эти слухи? На этот вопрос Эдуард Бабаян ответил: «Неправда. Меня никто никуда не приглашал. Я вообще не причастен к подобным случаям. Не понимаю, о чем речь. Если бы что-то подобное было, я уже был бы арестован. Это все ложь» », - пишет «Жоховурд».