Ղազախստանի խանութներից առգրավում են «Բայթերեք» օղին, որի պիտակիի վրա գրված է. «Ալլահի ուժը կհերիքի բոլորին»:
Պիտակի վրա Ալլահի անվան հայտնվելը սրբապղծություն է դիտարկվել:
Ինչպես հաղորդում է Tengrinews.kz-ը, ապրիլի սկզբին արաբերեն «Ալլահ» գրությունը «Բայթերեք»-ի վրա տեսել է բնակիչներից մեկը: Տղամարդը գնել է օղին եւ տարել մզկիթ: Հոգեւորականները նրան հայտնել են, որ շշի բերանին մի ողջ արտահայտություն կա Ղուրանից: Բառացի դա հնչում է այսպես. «Ալլահի ուժը կհերիքի բոլորին» (կա թարգմանության եւս մեկ տարբերակ. «Չկա ուժ, որը գերազանցում է Ալլահի ուժին»):
Օղու արտադրությամբ զբաղվող «Գոեմ» ընկերությունը նամակ է հղել Ղազախստանի մուֆթիին, որտեղ ներողություն է խնդրում իր արարքի համար: Նամակում նշվում է, որ պիտակի դիզայնը մշակել են Ռուսաստանում, որտեղ արաբերեն «Ալլահ» բառը շփոթել են ղազախական զարդանաշխշերի հետ:

В Казахстане с прилавков изымают водку «Байтерек» с надписью на этикетке «Силы Аллаха хватит на всех». Появление имени Аллаха на этикетке воспринято как кощунство.
Как сообщает Tengrinews.kz, в начале апреля надпись «Аллах», выполненную арабской вязью, на этикетке «Байтерека» увидел житель Семея. Мужчина купил спиртное и отнес в мечеть. Ее служащие сообщили, что на горлышке бутылки присутствует целая фраза из Корана. Дословно она звучит так: «Силы Аллаха хватит на всех» (есть еще один вариант перевода: «Нет силы, преобладающей над силой Аллаха»).
Производитель водки актюбинская компания «Геом» направила письмо с извинениями верховному муфтию Казахстана. В послании сообщается, что дизайн этикетки разрабатывали в России, где перепутали написанное по-арабски слово «Аллах» с казахстанским орнаментом.
Гендиректор «Геома» Андрей Гооге также выступил на пресс-конференции, где принес извинения всем мусульманам Казахстана.