Հիվանդանոցում գտնվող ռուս դերասան Պորոխովշչիկովի վիճակը չի բարելավվում, այն կայուն ծանր է:
Դերասանի փաստաբան Վլադիմիր Ժորինը «ՌԱՊՍԻ» գործակալությանը հայտնել է, որ Պորոխովշչիկովի մոտ պահպանվում է թոքաբորբը, որը կապված է դիաբետի հետ: Նա նաեւ սրտի ու երիկամների հետ կապված խնդիրներ ունի: Կնոջ ինքնասպանության մասին նա մինչ օրս տեղյակ չէ:
Հիշեցնենք, որ Պորոխովշչիկովը հիվանդանոց է տեղափոխվել մարտի 6-ին: Սկզբում բժիշկները նրա մոտ կաթված են ախտորոշել, ապա ենթադրել են, որ նա նաեւ նեվրոլոգիական հիվանդություն ունի: Նրա հիվանդության ախտորոշումը բժիշկները չեն հրապարակում:
Պորոխովշչիկովի կինը` Իրինան, մարտի 10-ին կախվել է, որը նախնական տվյալներով, կապված է ամուսնու ծանր վիճակի հետ:

Врачи пока не дают прогноза на улучшение состояния актера Пороховщикова, который находится в отделении Научного центра неврологии РАМН в Москве. Его состояние стабильно тяжелое.
Адвокат актера Владимир Жорин сообщил агентству РАПСИ/rapsinews.ru, что у Пороховщикова сохраняется пневмония, из-за диабета проблемы с сердцем, тромбами, печенью и почками. О самоубийстве жены ему до сих пор не сообщили.
Напомним, Пороховщиков был госпитализирован 6 марта в клинику Первого МГМУ им. Сеченова. Поначалу врачи диагностировали у него инсульт, затем полагали, что у актера неврологическое заболевание. Врачи центра неврологии РАМН так же не разглашают диагноз актера.
Супруга Пороховщикова Ирина 10 марта повесилась, по предварительным данным, в связи с тяжелым состоянием супруга.