Զինված մարդիկ հարձակվել են Եմենի մայրաքաղաք Սանայի օդանավակայանի վրա: Ըստ պաշտոնական տեղեկության` հարձակումն իրագործել են երկրի նախկին նախագահ Ալի Աբդալահ Սալեհին աջակցող ցեղախմբերի ներկայացուցիչները:
Ինչպես հայտնում է BBC-ն, ներկայումս օդանավակայանի տարածքը փակ է:
Ավելի վաղ Եմենի նոր նախագահ Աբեդ Ռաբո Մանսուր Հադին աշխատանքից հեռացրել էր մի շարք բարձրադիր պաշտոնյաների, այդ թվում նաեւ ավելի քան տասնյակ գեներալների, որոնք չեզոք էին երկրի նախկին ղեկավար Ալի Աբդալահ Սալեհի նկատմամբ, հայտնում է «Ռոսբալտը»:
Հադին պաշտոնից ազատել է ռազմաօդային ուժերի հրամանատարին եւ նախագահական թիկնազորի պետին: Նշվում է, որ այդ պաշտոններն զբաղեցնում էին նախկին նախագահի խորթ եղբայրը եւ նրա զարմիկը:

Вооруженные люди напали на аэропорт в столице Йемена Сане. По официальной информации, нападение совершено представителями племен, которые поддерживают бывшего президента страны Али Абдаллу Салеха.
Как сообщает BBC, в настоящее время здание аэропорта закрыто.
Ранее новый президент Йемена Абед Рабо Мансур Хади отправил в отставку ряд высокопоставленных чиновников, в том числе более десятка генералов, лояльных экс-главе государства Али Абдалле Салеху, сообщает «Росбалт».
Хади освободил от должности командующего военно-воздушными силами и начальника президентской охраны. Отмечается, что эти посты занимали сводный брат экс-президента и его племянник.