Ապրիլի 15-17-ը երկօրյա այցով Հայաստանի Հանրապետություն կժամանի Իսրայելի Պետության Կնեսետի անդամ,  Իսրայելի գյուղատնտեսության եւ գյուղական զարգացման նախարար տիկին Օրիթ Նոկեդի գլխավորած պատվիրակությունը:
Գյուղատնտեսության նախարարության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ այցի նպատակը գյուղատնտեսության ոլորտում երկու երկրների համագործակցության հեռանկարների որոշակիացումն է, փոխշահավետ ծրագրերի եւ դրանց իրականացման կոնկրետ ուղղությունների  քննարկումը ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանի հետ:
Այցի ընթացքում նախատեսվում են հանդիպումներ ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարքի եւ ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի հետ:
Պատվիրակությունը կայցելի Երեւանի կոնյակի գործարան, ծաղկեպսակ կդնի Եղեռնի հուշարձանին, կծանոթանա Մատենադարանի գանձերին:

An Israeli Knesset delegation led by Israel’s Minister of Agriculture Orit Noked will visit Armenia on April 15-17.
As the press service of the Ministry of Agriculture informs, the aim of the visit is to decide upon certain cooperation programs in the field of agriculture between the two countries.
The delegation will meet with Armenian Minister of Agriculture Sergo Karapetyan, Catholicos of All Armenians Karekin II and Armenian PM Tigran Sargsyan.
The delegation will visit Yerevan’s Brandy Factory, the Genocide Memorial and the Matenadaran, institute of ancient manuscripts.