Ապրիլի 15-17-ը երկօրյա այցով Հայաստանի Հանրապետություն կժամանի Իսրայելի Պետության Կնեսետի անդամ,  Իսրայելի գյուղատնտեսության եւ գյուղական զարգացման նախարար տիկին Օրիթ Նոկեդի գլխավորած պատվիրակությունը:
Գյուղատնտեսության նախարարության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ այցի նպատակը գյուղատնտեսության ոլորտում երկու երկրների համագործակցության հեռանկարների որոշակիացումն է, փոխշահավետ ծրագրերի եւ դրանց իրականացման կոնկրետ ուղղությունների  քննարկումը ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանի հետ:
Այցի ընթացքում նախատեսվում են հանդիպումներ ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարքի եւ ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի հետ:
Պատվիրակությունը կայցելի Երեւանի կոնյակի գործարան, ծաղկեպսակ կդնի Եղեռնի հուշարձանին, կծանոթանա Մատենադարանի գանձերին:

15-17 апреля Армению посетит делегация во главе с министром сельского хозяйства и сельского развития Израиля, депутатом Кнессета госпожой Орит Нокеди.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе министерства сельского хозяйства Армении, целью визита является уточнение перспектив сотрудничества двух стран в сфере сельского хозяйства, обсуждение с министром сельского хозяйства Армении Серго Карапетяном взаимовыгодных программ и их реализация.
В рамках визита запланированы также встречи с премьер-министром Тиграном Саркисяном и  Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым. Израильская делегация посетит Ереванский коньячный завод, ознакомится с экспозицией Музея-института древних рукописей Матенадаран и возложит венок к Мемориалу жертв Геноцида армян.