Վրաստանում ընդդիմադիր «Վրացական ժողով» խմբակցության պատգամավոր Ջոնդի Բագատուրիան եւ իշխող «Միասնական ազգային շարժում» խմբակցության պատգամավոր Ազեր Սուլեյմանովն այսօր` ապրիլի 24-ին, կռվել են Հայոց ցեղասպանության հարցի համար:
Ինչպես հաղորդում է «Վզգլյադ» թերթը, Ջոնդի Բագատուրիան անդրադառնալով փաստին, որ այսօր նշվում է Հայոց ցեղասպանության տարելիցը, հիշեցրել է, որ նախորդ տարի  Վրաստանը ճանաչել է չերքեզ ժողովրդի ցեղասպանությունը Ռուսական կայսրությունում: Նրա խոսքով, հիմա Վրաստանի հայերը պահանջում են խորհրդարանից ճանաչել նաեւ Հայոց ցեղասպանությունը:
Նա նշել է, որ չերքեզների ցեղասպանությունը ճանաչելը «հանցագործություն» էր, քանի որ դրանից հետո Վրաստանին են դիմում նաեւ այլ ժողովուրդներ` իրենց ցեղասպանությունը ճանաչելու հարցով:
Ի պատասխան ազգությամբ ադրբեջանցի Սուլեյմանովն իր գործընկերոջն անվանել է «Բագատուրյան» եւ ասել, որ նա «քիչը չխոթի ոչ իր գործերի մեջ»: Դրանից հետո նրանք սկսել են միմյանց վրա տարբեր առարկաներ նետել, ապա անցել ձեռնամարտի:
Միջադեպի հետ կապված Վրաստանի խորհրդարանի խոսնակ Դավիթ Բաքրաձեն սեր է խոստովանել հայ եւ ադրբեջանցի ժողովուրդներին, ասելով, որ Վրաստանը «կիսում է նրանց ցավը» եւ կոչ անելով այդքան զգացմունքային չլինել:
Վրաստանում մի շարք հայկական կազմակերպություններ դիմել են Վրաստանի նախագահին, խորհրդարանի խոսնակին եւ Թբիլիսիի քաղաքապետին` կոչ անելով ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը:

Депутат от оппозиционного «Грузинского собрания» Джонди Багатурия и парламентарий от правящего «Единого национального движения» Азер Сулейманов 24 апреля подрались на почве Геноцида армян.
Как сообщает  газета ВЗГЛЯД, Джонди Багатурия в связи с тем, что 24 апреля отмечается годовщина геноцида армян в Османской Империи, напомнил, что в прошлом году Грузия первой и единственной в мире признала геноцид черкесского народа Российской Империей.
По его словам, теперь армяне Грузии требуют от парламента признать Геноцид армян. Он сказал, что признавать геноцид черкесов было «преступлением», так как после этого к Грузии и другие обращаются за признанием.
В ответ Сулейманов, азербайджанец по национальности, назвал коллегу «Багатуряном» и сказал, чтобы тот «не лез не в свои дела». После этого они начали бросать друг в друга различные предметы, а потом сошлись в рукопашной.
В связи с инцидентом председатель парламента Давид Бакрадзе признался в любви к соседним народам Азербайджана и Армении, сказал, что Грузия «разделяет их боль», но предложил не быть столь эмоциональными.
Ряд армянских общественных, религиозных, культурных, образовательных организаций Грузии обратились к президенту, спикеру парламента и председателю городского совета Тбилиси с призывом признать Геноцид армян. Обращение приурочено к отмечаемому 24 апреля 97-летию Геноцида армян.