ԱՄՆ-ի գաղտնի ծառայության աշխատանքից հեռացված գործակալների թիվը, որոնք ներգրավված էին մարմնավաճառների հետ կապված սկանդալում, աճել է 9-ի, հայտնում է «Կոմսոմոլսկայա պրավդան»` հղում անելով MSNBC հեռուստաալիքին:
Գաղտնի գործակալները, որոնք պետք է ապահովեին Բարաք Օբամայի անվտանգությունը կոլումբիական Կարթագեն քաղաքում, ժամանակավորապես հեռացվել էին ծառայողական պարտականությունների կատարումից եւ տուն էին ուղարկվել անպատշաճ վարքի համար. նրանք հյուրանոցում օրգիա էին կազմակերպել տեղական «սիրո քրմուհիների» հետ: Աղմուկը բարձրացել էր այն բանից հետո, երբ Տանյա անունով աղջիկներից մեկը դիմել էր ոստիկանությանն բողոքելով ամերիկացիների դեմ, որոնք չէին վճարել իրեն խոստացված գումարը:
Ըստ ամերիկյան լրատվամիջոցների` երեկույթին մասնակցել են Գաղտնի ծառայության 11 մասնակիցներ եւ պատվիրակության անձնակազմի 10 անդամներ: Նրանք հյուրանոց են հրավիրել 20 «սիրո քրմուհիների»:
Պենտագոնը դեպքի մասնակից բոլոր կասկածյալներին զրկել է ծառայողական եւ գաղտնի տեղեկատվություն ստանալու իրավունքից, սակայն դեռեւս հայտնի չէ, թե արդյոք սկանդալի մասնակիցները կհեռացվեն զինծառայությունից, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»:

Число уволенных агентов Секретной службы США, замешанных в скандале с проститутками, возросло до девяти, сообщает «Комсомольская правда» со ссылкой на  телеканал MSNBC.
Секретные агенты, которые должны были обеспечивать безопасность Барака Обамы в колумбийском городе Картахена, были временно отстранены от исполнения служебных обязанностей и отправлены домой за ненадлежащее поведение: они устроили в отеле оргию с местными «жрицами любви». Скандал разгорелся после того, как одна из девушек  по имени Таня обратилась в полицию с жалобой на американцев, которые не заплатили ей обещанную сумму.
По данным американских СМИ,  в вечеринке участвовали 11 сотрудников Секретной службы и 10 военнослужащих из состава делегации. Они пригласили в отель 20 «жриц любви».
Как сообщает Lenta.ru, с двух агентов секретной службы сняли подозрения в связи с проститутками.
Пентагон лишил доступа к служебной и секретной информации всех подозреваемых в причастности к инциденту военных, однако пока неизвестно, будут ли фигуранты скандала уволены с военной службы, передает РИА Новости.