Թերթը գրում է, որ առաջիկայում պատրաստվում է ինքնաբացարկ հայտնել «Օրինաց երկիր» կուսակցության հերթական թեկնածուն` թիվ 33 ընտրատարածքում մեծամասնական ընտրակարգով առաջադրված Հովհաննես Մարգարյանը:
Ըստ թերթի տեղեկությունների` հիմա այդ ուղղությամբ ակտիվ բանակցություններ են ընթանում Հանրապետական կուսակցության եւ ՕԵԿ-ի միջեւ: «Նշենք, որ ՀՀԿ-ն թիվ 33 ընտրատարածքում առաջադրել է ԱԺ պատգամավոր Աշոտ Աղաբաբյանի թեկնածությունը (Բուռնաշ), որը ՀՀԿ փոխնախագահ Գալուստ Սահակյանի աներորդին է: Իսկ թե ՀՀԿ-ին որքանով կհաջողվի համոզել, որ ՕԵԿ ընտրացուցակի 12-րդ համարը հրաժարական տա, ցույց կտա ժամանակը:
Մինչ այդ, սակայն, ՕԵԿ մամուլի խոսնակ Հարություն Ամիրյանը հերքեց այս լուրը` բացառելով նման զարգացումը: Ի դեպ, ՕԵԿ-ում բացառում էին նաեւ ՀՀ կապի եւ տրանսպորտի նախարար Մանուկ Վարդանյանի ինքնաբացարկի լուրը: Բայց Վարդանյանն արդեն ինքնաբացարկ հայտնել է»,- գրում է թերթը:

Кандидат от партии «Оринац еркир», выдвинутый по мажоритарной системе в 33-ем избирательном округе, Ованес Маркарян собирается заявить о самоотводе. Об этом пишет газета «Жоховурд».
По информации издания, сейчас по этому вопросу идут активные переговоры между Республиканской партией Армении и «Оринац еркир». «Отметим, что от РПА в этом округе выдвинут депутат Ашот Агабабян («Бурнаш»), который приходится шурином вице-председателю РПА Галусту Саакяну. Удастся ли РПА уговорить 12-ый номер пропорционального списка «Оринац еркир» взять самоотвод, покажет время. А пока пресс-секретарь «Оринац еркир» Арутюн Амирян опроверг эти слухи, исключив подобные переговоры. Кстати,  в «Оринац еркир» исключали также слухи о самоотводе министра транспорта и связи Манука Варданяна. Однако Варданян уже заявил о самоотводе», - отмечает издание.