Հայաստանի նախագահ եւ ՀՀԿ առաջնորդ Սերժ Սարգսյանն այսօր` ապրիլի 26-ին, քարոզարշավի շրջանակներում, Նոյեմբերյան քաղաքում ընտրողների հետ հանդիպման ժամանակ նրանց դիմել է երկու խնդրանքով:
«Ես այսօր եկել եմ Նոյեմբերյան երկու խնդրանքով. առաջին խնդրանքս, որ դուք մայիսի 6-ին լինեք շատ ակտիվ և ձեր աջակցությամբ մենք կարողանանք անցկացնել լավագույն ընտրությունները նորանկախ Հայաստանի պատմության մեջ»,- հայտարարեց Սերժ Սարգսյանը, հավելելով, որ ընտրությունների անցկացման որակից է կախված լինելու երկրի հետագա զարգացումը: Անդրադառնալով երկրորդ խնդրանքին, նա նոյեմբերյանցիներին կոչ արեց սատարել ՀՀԿ-ին ինչպես համամասնական ընտրակարգով, այնպես էլ` մեծամասնական: «Մենք այս 4-5 տարիների ընթացքում բավականաչափ փորձ ենք կուտակել և կարող ենք այդ փորձը ներդնել, որպեսզի հետագա տարիներին մեր երկիրը դառնա շատ ավելի լավը, քան այսօր կա»,-ասել է նա ու հավելել, որ ցանկանում է, որպեսզի իր ղեկավարած կուսակցությունը ստանա առավելագույն թվով քվեներ:

Президент Армении, лидер правящей Республиканской партии Армении (РПА) Серж Саргсян на встрече с избирателями в Ноемберяне Тавушской области Армении обратился к местным жителям с двумя просьбами:
«Я сегодня приехал в Ноемберян с двумя просьбами. Первая: чтобы вы 6 мая были очень активны, чтобы с вашей помощью мы сумели провести лучшие выборы в истории независимой Армении», - заявил Серж Саргсян, добавив, что от качества проведения выборов зависит дальнейшее развитие страны.
Что касается второй просьбы, президент попросил ноемберянцев поддержать РПА как по мажоритарной, так и по пропорциональной системе. «За эти 4-5 лет мы накопили достаточно опыта, можем использовать его, чтобы сделать нашу страну гораздо более лучшей, чем она есть сегодня», - заметил глава государства, добавив, что желает, чтобы руководимая им партия получила максимум голосов по итогам парламентских выборов 6 мая.