Ադրբեջանի փոխվարչապետ Մուսթաֆաևի հայտարարությունը՝ Ջուջևան գնալու մասին պրոպագանդիստական, քաղաքական քայլ է, նա ցանկանում է ցույց տալ, որ կան ադրբեջանցիներ, որ ծնվել են Հայաստանում։ Այս մասին Facebook–ի իր էջում հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ, կուսակցության ընտրական ցուցակը գլխավորող Նարեկ Կարապետյանը՝ ընդգծելով, որ այդ հայտարարոթյունը 300,000 ադրբեջանցիների Հայաստան բերելու ծրագրի համար քարոզչական հնարք է։
«Միաժամանակ մենք լսեցինք նրա դասարանցու հայտարարարությունը, որ այդ մարդը գերազանց սովորելով միշտ մի սխալ է արել, Հայաստան բառը փոքրատառ է գրել։ Նրանք մեր երկիրը չեն տեսնում անկախ ու ինքնիշխան։ Նրանք մեր երկիրը համարում են իրենց համար հակառակորդ։ Մենք պետք է կարողանանք ուժեղ երկիր և երաշխավորների միջոցով ունենալ երկարաժամկետ խաղաղություն։
Պատկերացրեք, 300 հազար ադրբեջանցի է գալիս Հայաստան, ու հայ մարդու և ադրբեջանցու միջև տեղի է ունենում միջադեպ։ ՔՊ-ականները հայտարարելու են, որ մենք չենք կարող նրանց պատժել, քանի որ այդ դեպքում խաղաղությունը կխաթարվի ու պետարազմ կսկսվի մեր դեմ։ Մենք մեր երկրում կհայտնվենք գերու կարգավիճակում»,-ասաց Կարապետյանը։

Заявление вице-премьера Азербайджана Мустафаева о поездке в Джуджеван является пропагандистским, политическим шагом, он хочет показать, что есть азербайджанцы, родившиеся в Армении. Об этом на своей странице в Facebook заявил член совета партии «Сильная Армения», возглавляющий избирательный список партии Нарек Карапетян, подчеркнув, что это заявление является пропагандистской уловкой для программы по переселению в Армению 300 000 азербайджанцев.
«Одновременно мы услышали заявление его одноклассника о том, что этот человек, отлично учась, всегда допускал одну ошибку — писал слово Армения с маленькой буквы. Они не видят нашу страну независимой и суверенной. Они считают нашу страну своим противником. Мы должны суметь добиться долгосрочного мира благодаря сильному государству и гарантиям.
Представьте, в Армению приезжают 300 тысяч азербайджанцев, и между армянином и азербайджанцем происходит инцидент. Члены ГД будут заявлять, что мы не можем их наказать, потому что в таком случае мир будет нарушен и против нас начнется война. В нашей собственной стране мы окажемся в статусе пленника», — сказал Карапетян.