ՌԴ կառավարությունը ճշգրտել է Եվրասիական տնտեսական միության՝ Ռուսաստանի և Հայաստանի տարածքների միջև տեղափոխվող ապրանքների հետևման համար նավիգացիոն կապարակնիքների կիրառման պիլոտային ծրագրի ժամկետները։
Ի սկզբանե փորձարկման մեկնարկը նախատեսված էր 2025 թվականին, սակայն փաստաթղթով փոփոխություններ են կատարվել. փորձարկումը կանցկացվի 2026 թվականի հունիսի 1-ից նոյեմբերի 30-ը, հայտնում է «Առևտուր առանց սահմանների» հարթակը։
Պիլոտային ծրագրի արդյունքների մասին զեկույցի ներկայացումը ևս հետաձգվել է. դրա մասին անհրաժեշտ է հաշվետվություն ներկայացնել մինչև 2026 թվականի դեկտեմբերի 20-ը (2025 թվականի դեկտեմբերի 1-ի փոխարեն)։
Միաժամանակ, սկզբնական որոշման տեքստից հանվել է այն կետը, որը Ռուսաստանի տրանսպորտի, թվային զարգացման նախարարություններին և Անվտանգության դաշնային ծառայությանը պարտավորեցնում էր նախագծին միացնել «ԳԼՈՆԱՍՍ» ԲԲԸ-ի նավիգացիոն կապարակնիքների կիրառմամբ տարանցիկ փոխադրումների հետևման համակարգը։

Правительство РФ скорректировало сроки пилотного проекта по применению навигационных пломб для отслеживания товаров Евразийского экономического союза (ЕАЭС), перемещаемых между территориями России и Армении.
Изначально запуск эксперимента был запланирован на 2025 год, однако документ внёс коррективы: эксперимент пройдёт в период с 1 июня по 30 ноября 2026 года, передаёт «Торговля без границ».
Доклад о результатах пилотного проекта также перенесён — по нему необходимо отчитаться до 20 декабря 2026 года (вместо 1 декабря 2025 года).
Одновременно из текста исходного постановления исключён пункт, обязывавший Минтранс, Минцифры и ФСБ России подключить к проекту систему отслеживания транзитных перевозок с использованием навигационных пломб АО «ГЛОНАСС».