Արաբական Միացյալ Էմիրությունների ավիացիոն վարչությունը հայտնում է, որ երկրում օդային երթևեկությունը կարգավորվել է այն բանից հետո, երբ չեղարկվել են փետրվարի 28-ին՝ Իրանում պատերազմի սկզբում, ներդրված նախազգուշական միջոցները, փոխանցում է The Guardian-ը։
Որոշումն ընդունվել է շահագործման և անվտանգության պայմանների համակողմանի գնահատումից հետո՝ համապատասխան կառույցների հետ համակարգմամբ, հայտնել է Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչությունը։
Միևնույն ժամանակ Qatar Airways ավիաընկերությունը հայտարարել է, որ կվերսկսի ուղևորափոխադրող թռիչքները դեպի Իրաքում գտնվող Բաղդադի, Բասրայի և Էրբիլի օդանավակայաններ։

Авиационное управление Объединённых Арабских Эмиратов сообщает, что воздушное движение в стране нормализовалось после отмены мер предосторожности, введенных 28 февраля в начале войны в Иране, передаёт The Guardian.
Решение было принято после всесторонней оценки условий эксплуатации и безопасности в координации с соответствующими структурами, сообщило Главное управление гражданской авиации.
Тем временем авиакомпания Qatar Airways заявила, что возобновит пассажирские рейсы в аэропорты Багдада, Басры и Эрбиля в Ираке.