Արաբական Միացյալ Էմիրությունները երեքշաբթի հայտարարել է, որ իր հակաօդային պաշտպանության համակարգերն արձագանքում են Իրանից եկող հրթիռային և անօդաչու սարքերի սպառնալիքներին. սա երկրորդ օրն անընդմեջ է, ինչ երկիրը ենթարկվում է հարձակումների, հայտնում է Al Arabiya-ն:
Արաբական Միացյալ Էմիրությունների պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել է, որ իրենց հակաօդային պաշտպանության համակարգերը «ակտիվորեն արձագանքում են հրթիռային և անօդաչու թռչող սարքերի սպառնալիքներին»:
Ըստ գերատեսչության հաղորդագրության՝ երկուշաբթի Արաբական Միացյալ Էմիրությունների ՀՕՊ միջոցները որսացել են Իրանից արձակված 12 բալիստիկ հրթիռ, երեք թևավոր հրթիռ և չորս անօդաչու թռչող սարք, ինչի հետևանքով երեք մարդ ստացել է միջին ծանրության վնասվածքներ:
Արաբական Միացյալ Էմիրությունները հայտարարել է, որ իրեն «լիակատար և օրինական իրավունք է վերապահում»՝ պատասխանելու իրանական վերջին հարձակումներին:

ОАЭ заявили во вторник, что их системы противовоздушной обороны реагируют на поступающие ракетные угрозы и угрозы с беспилотников со стороны Ирана, что стало вторым днем подряд, когда они подвергаются атакам, передаёт Al Arabiya.
Министерство обороны ОАЭ заявило, что их системы противовоздушной обороны «активно реагируют на ракетные угрозы и угрозы с беспилотников».
Согласно сообщению ведомства, в понедельник средства ПВО ОАЭ перехватили 12 баллистических ракет, три крылатые ракеты и четыре беспилотных летательных аппарата, запущенных из Ирана, в результате чего трое получили ранения средней тяжести.