Իսրայելը Լիբանանի տարածքը հրետակոծել է արգելված ֆոսֆորային արկերով, հայտնում է լիբանանյան պետական NNA լրատվամիջոցը:
Ըստ հաղորդագրության՝ իսրայելական ռազմական ինքնաթիռները հարձակումներ են գործել Կաֆրա, Բարաշիտ և Սաֆադ ալ-Բատիխ քաղաքների վրա:
Լիբանանյան լրատվամիջոցի տեղեկություններով՝ Բինտ Ջբեյլի շրջանի Կունին և Բեյթ Յահուն քաղաքները ենթարկվել են հրետանային հրետակոծության՝ միջազգայնորեն արգելված ֆոսֆորային արկերի կիրառմամբ:
Այսօր ցերեկը իսրայելական ավիացիան Բինտ Ջբեյլի շրջանի Կունին քաղաքի վրա երկու օդային հարձակում է իրականացրել: Իսրայելական ավիացիան նաև 3 օդային հարձակում է գործել Տիրի շրջանի Բույութ աս-Սիյադ և Ալ-Մանսուրի քաղաքների վրա: Տիրում NNA-ի թղթակիցը հայտնել է, որ իսրայելական ավիացիան հարված է հասցրել Բինտ Ջբեյլի շրջանի Թեբնին քաղաքին:

Израиль обстрелял территорию Ливана запрещёнными фосфорными снарядами, сообщает ливанское государственное СМИ NNA.
Согласно сообщению, израильские военные самолеты совершили налеты на города Кафра, Барашит и Сафад аль-Баттих.
По информации ливанского СМИ, города Кунин и Бейт-Яхун в районе Бинт-Джбейль подверглись артиллерийскому обстрелу с применением запрещенных на международном уровне фосфорных снарядов.
Сегодня днем израильская авиация совершила два воздушных налета на город Кунин в районе Бинт-Джбейль. Израильская авиация также совершила 3 воздушных налета на города Буйут ас-Сийяд и Аль-Мансури в округе Тир. Корреспондент NNA в Тире сообщил, что израильская авиация нанесла удар по городу Тебнин в районе Бинт-Джбейль.