ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Լիլյա Սիրականյանն ընդունել է Կիպրոսի «Հաջողակ գործարար առաջնորդների ակումբի» (Successful Business Leaders' Club) պատվիրակությանը, որի հետ քննարկվել են երկու երկրների միջև առևտրատնտեսական գործակցության խորացմանը, արտահանման խթանմանը և ներդրումային նոր հնարավորությունների ստեղծմանն առնչվող հարցեր:
Նախարարությունից NEWS.am–ին հայտնում են, որ կողմերն անդրադարձել են այնպիսի ոլորտների, ինչպիսիք են մասնագիտական ծառայությունները, կայուն բրենդավորումը և ԵՄ ստանդարտներին համապատասխանող արտադրությունների զարգացումը:
Կարևորվել է Կիպրոսի դերը՝ որպես հայկական ընկերությունների համար դեպի եվրոպական շուկա մուտք գործելու ռազմավարական հարթակ: Պատվիրակության անդամների կողմից առանձնահատուկ ընդգծվել է Հայաստանի՝ որպես տարածաշրջանային կարևոր հանգույցի դերը։
Քննարկվել են նաև հայկական արտադրողների համար Կիպրոսում հավաստագրման և արտադրանքի տեղայնացման հնարավորությունները, ինչը կարող է նպաստել տեղական ապրանքների միջազգային ճանաչելիության բարձրացմանը։

Заместитель министра экономики РА Лилия Сираканян приняла делегацию кипрского «Клуба успешных бизнес-лидеров» (Successful Business Leaders' Club), с которой были обсуждены вопросы, связанные с углублением торгово-экономического партнерства между двумя странами, стимулированием экспорта и созданием новых инвестиционных возможностей.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства экономики республики, в ходе встречи стороны затронули такие сферы, как профессиональные услуги, устойчивый брендинг и развитие производств, соответствующих стандартам ЕС.
Была подчеркнута важность роли Кипра как стратегической платформы для выхода армянских компаний на европейский рынок. Члены делегации особо отметили роль Армении как важного регионального узла.
Были обсуждены и возможности сертификации и локализации продукции на Кипре для армянских производителей, что может поспособствовать повышению международной узнаваемости местных товаров.