Հայաստանի փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ԱՄՆ պետքարտուղարության «Գլոբալ ենթակառուցվածքների ու ներդրումների շուրջ գործակցության հիմնադրամի» պատվիրակմամբ Հայաստան այցելած ամերիկյան AECOM ճարտարագիտախորհրդատվական ընկերության թիմին, որը ժամանել է Հայաստան մեկնարկելու ԹՐԻՓՓ-ի տեղանքի հետազոտման աշխատանքները:
Կառավարությունից NEWS.am–ին հայտնում են, որ ընկերությունը ներկայացրել է փոխվարչապետին իրենց կողմից մշակվելիք տեխնիկատնտեսական գնահատման շուրջ իրականացվող աշխատանքների հիմնական ուղղվածությունը և ակնկալվող արդյունքները:
Փոխվարչապետը, շեշտելով ԹՐԻՓՓ նախաձեռնության նշանակությունը տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ամրապնդման տեսանկյունից, կարևորել է իրականացվող աշխատանքները և ներկայացրել տարածաշրջանային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման հնարավորությունները, ընդգծելով Հայաստանի Հանրապետության տարածքով բեռների և ռեսուրսների տարանցման մեծ ներուժը:

Заместитель премьер-министра Армении Мгер Григорян принял команду американской инжинирингово-консалтинговой компании AECOM, прибывшую в Армению в составе делегации Фонда партнерства по глобальным инфраструктурам и инвестициям Госдепартамента США для начала работ по исследованию местности в рамках проекта TRIPP.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе правительства республики, компания представила вице-премьеру основное направление работ, проводимых в рамках технико-экономической оценки, а также ожидаемые результаты.
Григорян, упомянув о значении инициативы TRIPP с точки зрения укрепления мира и стабильности в регионе, упомянул о важности проводимой работы и представил возможности разблокирования региональных коммуникаций, подчеркнув при этом, что имеется большой потенциал транзита грузов и ресурсов через территорию Республики Армения.