Արձակուրդում գտնվող Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ով գլխավորում է երկրի իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության պատգամավորության թեկնածուների համամասնական ցուցակը, մայիսի 13-ին չի պատասխանել այն հարցին, թե ինչու են ուսուցիչներն ու աշակերտները դասաժամերի ընթացքում մասնակցում նախընտրական քարոզչությանը:
Փաշինյանը չի արձագանքել NEWS.am-ի թղթակցի այն հարցին, թե արդյոք նորմալ է համարում այդ երևույթը։ Նա հարցն անպատասխան է թողել և շարժվել ավտոբուսի ուղղությամբ։
Ավելի վաղ NEWS.am-ի թղթակիցը պարզել էր, որ Ապարան համայնքի դպրոցների ուսուցիչներն ու աշակերտները դասաժամերի ընթացքում մասնակցում են Հայաստանի իշխող կուսակցության նախընտրական քարոզչությանը:

Находящийся в отпуске премьер-министр Армении Никол Пашинян, который возглавляет пропорциональный список кандидатов в депутаты ныне правящей в стране партии «Гражданский договор», 13 мая не ответил на вопрос об участии учителей и учеников в предвыборной агитации во время школьных занятий.
Пашинян не отреагировал на вопрос корреспондента Новости Армении – NEWS.am о том, считает ли он нормальным это явление. Он оставил вопрос без ответа и направился к автобусу.
Ранее корреспондент Новости Армении – NEWS.am выявил, что учителя и ученики школ общины Апаран во время занятий участвуют в предвыборной агитации правящей в Армении партии.