Հայաստանի պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Դավիթ Անանյանն իր համախոհների հետ մայիսի 15-ին Ապարանում նախընտրական քարոզարշավն է անցկացրել։
Ընտրողների հետ զրույցում նա հիշեցրել է բազմազավակ ընտանիքների համար նախատեսված բնակարանային ծրագրի մասին։
«Մենք առաջարկում ենք ընտանիքներին մարզերում բնակարան տրամադրել՝ հաշվարկ անելով յուրաքանչյուր չորրորդ և հաջորդ երեխայի համար», — նշել է Անանյանը։
Նա նաև հայտնել է, որ «Միասնության թևեր» կուսակցությունը պայքարի մեջ է մտել իշխանափոխության նպատակով։ Դրա հետ կապված՝ ընտրողները կուսակցության ներկայացուցիչներին հաղթանակ են մաղթել ընտրություններում։
Կուսակցության անդամներն այցելել են իրենց կյանքը հանուն հայրենիքի տված հերոսների շիրիմներին։
Այստեղ Անանյանը հիշեցրել է Փաշինյանի խոսքերը, թե ղարաբաղյան պայքարը «մեզ պետք չէ»։ «Նա նույնիսկ «Արցախ» բառը չի կարող արտասանել։ Նա ասում է, թե դա մեծ պատրանք էր, ասում է. «Ո՞վ է ասել, որ Ղարաբաղը մերն է եղել, ո՞վ է ասել, որ մենք 5 000 կյանք ենք տվել»։ Քարոզարշավի մեխն այն է, որ ցույց տանք նրա իրական դեմքը։ Մեր նպատակն այն է, որ ընտրություններում նրան ասենք, թե ինչ ենք մտածում նրա մասին»։
«Ընկած հերոսները շատ առումներով մեզանից ավելի երջանիկ են, քանի որ նրանք չեն տեսել, թե ինչ է կատարվում Հայաստանում 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ից հետո։ Սա փորձություն է մեզ համար, մենք պետք է իրականացնենք իշխանափոխություն», — նշել է Անանյանը։

Экс-председатель Комитета государственных доходов Армении Давид Ананян вместе со своими соратниками 15 мая провел предвыборную агитацию в Апаране.
В беседе с избирателями он напомнил о жилищной программе для многодетных семей.
«Мы предлагаем выдавать семьям жилье в регионах из расчета на каждого четвертого и последующего ребенка», — отметил Ананян.
Он также сообщил, что партия «Крылья единства» вступила в борьбу с целью смены власти. В связи с этим избиратели пожелали представителям партии победы на выборах.
Члены партии посетили могилы героев, отдавших свои жизни во имя Родины.
Здесь Ананян напомнил слова Пашиняна о том, что карабахская борьба «нам не нужна». «Он даже слово «Арцах» не может произнести. Он говорит, что это была большая иллюзия, говорит: «Кто сказал, что Карабах был нашим, кто сказал, что мы отдали 5000 жизней?». Гвоздь агитации в том, чтобы показать его лицо. Наша цель в том, чтобы сказать ему на выборах то, что мы думаем о нем.
Павшие герои во многом счастливее нас, так как они не видели, что происходит в Армении после 9 ноября 2020 года. Это испытание для нас, мы должны осуществить смену власти», — отметил Ананян.