Ես արձակուրդում չեմ, եկել ենք Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպման։ Ուղղակի ամեն օր չի, որ վարչապետ է գալիս մեր քաղաք։ Այս մասին մայիսի 19-ին Հայաստանում իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության քարոզարշավի ժամանակ NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտարարել է Լոռու մարզի Սպիտակ խոշորացված համայնքի աշխատակազմի քարտուղար Ազգանուշ Ֆրանկյանը։
Այն ճշտող հարցին, թե տեղի համայնքապետարանի աշխատակիցներից էլ ովքեր են եկել քարոզարշավին, նա պարզաբանել է, որ իր գործընկերներից ոչ բոլորն են ներկա գտնվել հանդիպմանը։
«Ես ընդհամենը թույլտվություն եմ վերցրել ու դուրս եկել։ Սա քարոզարշավ չի․ ամեն օր չի վարչապետ գալիս։ Բացակայության թերթիկով դուրս եմ եկել», - հավելել է Ֆրանկյանը
Նշենք, որ արձակուրդում գտնվող Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ով գլխավորում է իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության համամասնական ցուցակը, իր կողմնակիցների ու թիմակիցների հետ նախընտրական քարոզարշավ է անցկացնում Լոռու մարզում։

Я не в отпуске, мы пришли на встречу с Николом Пашиняном, премьер-министр не каждый день приезжает в наш город. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am 19 мая во время агитации правящей в Армении партии «Гражданский договор» заявила секретарь администрации укрупненной общины Спитак Лорийской области Азгануш Франкян.
На уточняющий вопрос о том, кто еще из сотрудников администрации местного муниципалитета пришел на агитацию, она пояснила, что не все ее коллеги пришли на встречу.
«Я взяла разрешение на работе, и это не агитация: не каждый день премьер-министр приезжает в наш город. Я взяла служебную записку об отсутствии на работе», - добавила Франкян.
Отметим, что находящийся в отпуске премьер-министр Армении Никол Пашинян, который возглавляет пропорциональный список кандидатов в депутаты ныне правящей в стране партии «Гражданский договор», со своими сторонниками и соратниками проводит предвыборную агитацию в Лорийской области.