Օկլահոմայում ի կատար են ածել սպանության համար երկու անգամ գերագույն պատժաչափի դատապարտված հանցագործի մահապատիժը` 37 տարի առաջ կատարված սպանության համար:
1975թ. սեպտեմբերին Մայքլ Բասքում Սելսորը հանցակցի հետ Թալսա քաղաքում զինված կողոպուտ է իրականացրել, որի ընթացքում սպանվել է խանութի 55-ամյա սեփականատերը: Հանցագործները վերցրել էին մոտ 500 դոլար եւ թաքնվել Քալիֆորնիայում, որտեղ մեկ շաբաթ անց ձերբակալվել էին:
1976թ. Սելսորը մեղավոր էր ճանաչվել սպանության մեջ եւ դատապարտվել մահապատժի: Մի քանի ամիս անց ԱՄՆ-ի Գերագույն դատարանը ոչ սահմանադրական էր ճանաչել Օկլահոմայի օրենքը մահապատժի մասին, եւ Սելսորի դատավճիռը փոխարինվել էր ցմահ բանտարկությամբ` առանց վաղաժամկետ ազատվելու իրավունքի:
1998-ին Սելսորը բողոքարկել էր վճիռը, նրա նախնական դատավճիռը զրոյացվել էր, եւ նրան կրկին դատել էին: Արրդյունքում նա կրկին դատապարտվել էր մահապատժի, գրում է «Կուրսորը»:
2012թ. ապրիլի 16-ին Օկլահոմա նահանգի վաղաժամկետ ազատման հանձնաժողովը դեմ քվեարկեց Սելսորի մահապատիժը ցմահ բանտարկությամբ փոխարինելուն: ԱՄՆ-ի Գերագույն դատարանը ապրիլի 28-ին հրաժարվեց երկարաձգել մահապատժի իրագործման ժամկետը:

В Оклахоме привели в исполнение казнь преступника, дважды осужденного на высшую меру за убийство, совершенное 37 лет назад.
В сентябре 1975 года Майкл Баскум Сэлсор вместе со своим подельником совершил вооруженное ограбление магазина в городе Талса, в ходе которого был убит его 55-летний владелец. Преступники завладели примерно 500 долларами и скрылись в Калифорнии, где они были арестованы неделю спустя.
В 1976 году Сэлсор был признан виновным в убийстве первой степени и приговорен к смерти. Несколько месяцев спустя Верховный суд США признал неконституционным закон Оклахомы о смертной казни, и наказание Сэлсору было заменено на пожизненное заключение без права досрочного освобождения.
В 1998 году Сэлсор подал апелляцию, его первоначальный приговор был аннулирован, и Сэлсора снова судили. По итогам второго судебного разбирательства преступник вновь был признан виновным в убийстве и повторно приговорен к смертной казни, сообщает «Курсор».
16 апреля 2012 года комиссия по досрочному освобождению штата Оклахома проголосовала против замены казни Сэлсора на пожизненное заключение. 28 апреля Верховный суд США отказался предоставить отсрочку исполнения приговора.