Թեհրանը կկարողանա Վաշինգտոնին նոր «անակնկալներ» մատուցել Մերձավոր Արևելքում ռազմական գործողությունների վերսկսման դեպքում։ Այդ մասին այսօր՝ մայիսի 20-ին հայտարարել է Իրանի ԱԳ նախարար Աբբաս Արաղչին։
«Քաղված դասերը և ստացված գիտելիքները հաշվի առնելով՝ պատերազմին վերադարձը դեռ շատ անակնկալներ կբերի», — գրել է նա X սոցիալական ցանցում։
Արաղչին նշել է, որ Իրանի հետ պատերազմի սկսվելուց մի քանի ամիս անց ԱՄՆ Կոնգրեսը ընդունել է միլիարդավոր դոլարների արժողությամբ տասնյակ ինքնաթիռների կորստի փաստը։ Նրա խոսքով՝ իրանական զինված ուժերն առաջինն են խոցել լայնորեն գովազդված F-35 կործանիչը։

Тегеран сможет преподнести Вашингтону новые «сюрпризы» в случае возобновления военных действий на Ближнем Востоке. Об этом 20 мая заявил глава МИД Ирана Аббас Аракчи.
«С учетом извлеченных уроков и полученных знаний, возвращение к войне принесет еще много сюрпризов», — написал он в соцсети X.
Аракчи отметил, что спустя несколько месяцев после начала войны с Ираном конгресс США признал потерю десятков самолетов стоимостью в миллиарды долларов. По его словам, иранские вооруженные силы первыми сбили разрекламированный истребитель F-35.