Գերմանացի մենեջերը վայր է ընկել Բաքվում «Եվրատեսիլ» միջազգային մրցույթի համար կառուցվող Baku Crystal Hall համերգային դահլիճի շենքից:
Ինչպես հաղորդում է «Ինտերֆաքսը»` վկայակոչելով տեղի իրավապահներին, տղամարդը ողջ է մնացել: Ծանր վիճակում նրան տեղափոխել են հիվանդանոց:
Baku Crystal Hall դահլիճը, որի կառուցմանը մասնակցում են մասնագետներ Գերմանիայից, կառուցվում է շատ սեղմ ժամկետներում:
Alpine Bau Deutschland AG եւ NUSSLI նախագծա-կոնստրուկտորական համատեղ ձեռնարկության ղեկավար Ռայներ Գենցերը վերջերս պատմել է, որ NUSSLI ընկերությունն Ադրբեջանից պատվեր է ստացել 2011-ի մայիսի վերջերին: «Մեզ խնդրել են 8 ամսվա ընթացքում կառուցել բոլորովին նոր դահլիճ` 25 հազար հանդիսատեսի համար»,-ասել է նա, հաղորդում է NEWSru.com-ը:

Менеджер из Германии сорвался со строящегося в Баку для «Евровидения» здания концертного зала Baku Crystal Hall.
Как сообщает «Интерфакс» со ссылкой на местные правоохранительные органы, мужчина остался жив. В тяжелом состоянии его доставили в одну из городских клиник.
Зал Baku Crystal Hall, в строительстве которого участвуют специалисты из Германии, строится в очень сжатые сроки. Руководитель совместного проектно-конструкторского предприятия Alpine Bau Deutschland AG и NUSSLI Райнер Генцер рассказывал недавно, что компания NUSSLI получила заказ от Азербайджана в последние дни мая 2011 года. «Нас попросили построить совершенно новый зал на 25 тысяч зрителей в течение восьми месяцев», - сообщил он, передает NEWSru.com.