Հայաստանի հանրապետական կուսակցության նախագահ Սերժ Սարգսյանը Աբովյանում, այսօր` մայիսի 2-ին, ընտրողների հետ հանդիպման ժամանակ կոչ է արել ներկաներին մայիսի 6-ին մեծամասնական ընտրակարգով քվեարկել ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի օգտին:
«Բոլորիդ խորհուրդ եմ տալիս թշնամանքը չավելացնել: Մայիսի 6-ին հաջորդելու է մայիսի 7, 8, 9-ը, այսինքն կյանքը շարունակվելու է: Եվ ցանկալի է, որպեսզի մենք ընտրություններից հետո լինենք ավելի միասնական, որպեսզի կարողանանք մեր ջանքերը համադրել եւ ունենալ, կառուցել ավելի լավ Հայաստան»,-ասել է նա:
«Ես հասկանում եմ, որ Կոտայքի մարզում քաղաքական պայքարը թեժ է: Ես հասկանում եմ՝ շատ մարդիկ արդեն իրենց դիրքորոշումն ունեն, բայց, այդուհանդերձ, կոչ եմ անում նաեւ քվեարկել խղճի մտոք, կոչ եմ անում քվեարկել այնպես, որ ձեր քվեարկերությունը ձեր իսկ դուրը գա: Բնականաբար, ես եկել եմ այստեղ նաեւ կոչ անելու ձեզ քվեարկելու Հանրապետական կուսակցության օգտին: Մենք բավականաչափ փորձ ենք ձեռք բերել եւ վստահ ենք, որ այդ փորձը մեզ հնարավորություն է տալու գալիք հինգ տարիներին ավելի լավ աշխատելու:
Երբ ես ասում եմ քվեարկեք ՀՀԿ-ի օգտին, ես, բնականաբար, նկատի ունեմ ոչ միայն համամասնական ցուցակը, ես նկատի ունեմ նաեւ մեծամասնական ընտրակարգով առաջադրված պատգամավորներին: Դուք գիտեք, որ այս տարածաշրջանում ՀՀԿ-ն առաջադրել է եւ պաշտպանում է պարոն Համլետ Հայրապետյանին, ով ձեր դիմաց կանգնած է եւ ով կարող է արժանապատվորեն ներկայացնել Կոտայքի տարածաշրջանը Հայաստանի Ազգային Ժողովում: Նա սկզբունքային մարդ է, ունի քաղաքական փորձ եւ այդ փորձը ծառայեցնելու է հենց իր ընտրողների շահերին:
Եվ մի բան էլ պետք է ասեմ. մենք այնտեղ, որտեղ պատգամավորի թեկնածու չենք առաջադրել, պաշտպանում ենք մեր կոալիցիոն գործընկերներին: Եվ այստեղ մենք, բնականաբար, պաշտպանում ենք պարոն Գագիկ Ծառուկյանի թեկնածությունը: Բոլորիդ կոչ եմ անում քվեարկել մեր պատգամավորների օգտին»,-ընդգծել է ՀՀԿ ղեկավարը:

Президент Армении, лидер правящей Республиканской партии Армении Серж Саргсян 2 мая на встрече с избирателями Котайкской области призвал на парламентских выборах 6 мая по мажоритарной системе голосовать за председателя партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна.
«Всем вам советую не разжигать вражду. За 6 мая последует 7, 8, 9, то есть жизнь продолжится. Желательно, чтобы после выборов мы были более едины, что позволит нам объединить усилия и построить более хорошую, лучшую Армению», - слова главы государства передает из Котайкской области корреспондент Новости Армении – NEWS.am.
«Я понимаю, что в Котайкской области ведется напряженная политическая борьба. Я понимаю, что многие уже определились, но, тем не менее, призываю голосовать по совести, голосовать так, чтобы вам самим понравилось. Естественно, я пришел сюда, чтобы просить вас голосовать за Республиканскую партию Армении. Мы накопили достаточно опыта и уверены, что этот опыт даст нам возможность лучше работать в течение следующих 5 лет.
Когда я говорю «голосуйте за РПА», я, естественно, имею в виду не только пропорциональный список, но и депутатов, баллотирующихся по мажоритарной системе. Вы знаете, что здесь РПА по мажоритарной системе выдвинула Гамлета Айрапетяна, который стоит перед вами и может достойно представить регион в парламенте. Это принципиальный человек, имеет политический опыт, который применит в интересах своих избирателей.
Должен сказать, что там, где мы не выдвинули кандидатов в депутаты, мы защищаем наших коалиционных партнеров. Здесь мы, естественно, защищаем кандидатуру Гагика Царукяна. Призываю всех вас голосовать за наших кандидатов», - заключил глава государства.
Напомним, что в избирательном округе №28 единственным кандидатом по мажоритарной системе является Гагик Царукян.