Մայիսի 22-ից 23-ը ՆԳՆ ոստիկանությունը հանրապետության ողջ տարածքում իրականացնելու է ուժեղացված ծառայություն՝ «Վերջին զանգի» միջոցառումների անվտանգությունն ապահովելու նպատակով։
ՆԳՆ ոստիկանության կարգախմբերը կլինեն ուսումնական հաստատությունների և ավարտական միջոցառումների տարածքներում՝ պահպանելով հասարակական կարգ և անվտանգություն։
ՆԳՆ ոստիկանության ծառայողներն արագ արձագանքելու և խստորեն հակազդելու են ցանկացած իրավախախտման։ Առանձնահատուկ ուշադրություն է դարձվելու ոչ սթափ վիճակում մեքենա վարելու և տրանսպորտային միջոցը անչափահասներին վստահելու դեպքերին։
Միջոցառումների մասնակիցներին հորդորում ենք դրսևորել բարձր իրավագիտակցություն և իրավահարգ վարք։ՆԳՆ ոստիկանության միջոցառումների և արդյունքների վերաբերյալ պարբերաբար կտրվի տեղեկատվություն։

С 22 по 23 мая полиция МВД Армении будет нести усиленную службу на всей территории республики с целью обеспечения безопасности мероприятий «Последнего звонка».
Подразделения полиции будут находиться на территориях учебных заведений и выпускных мероприятий, обеспечивая общественный порядок и безопасность.
Сотрудники полиции МВД будут оперативно реагировать и строго пресекать любые правонарушения. Особое внимание будет уделяться случаям управления автомобилем в нетрезвом состоянии и передачи транспортного средства несовершеннолетним.
В ведомстве призывают участников мероприятий проявлять высокую сознательность и уважительное к закону поведение. Информация о мероприятиях полиции МВД и их результатах будет регулярно предоставляться.