Եթե ընտրությունները կայանային առաջիկա կիրակի, ապա հարցվածների 28,8 տոկոսը պատրաստ կլիներ քվեարկել իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության, 14,9 տոկոսը՝ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքի, 12,1 տոկոսը՝ «Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքի, 8,7 տոկոսը՝ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության, 5,8 տոկոսը՝ «Միասնության թևեր» կուսակցության օգտին։ Այս մասին մայիսի 22-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտնել է Gallup International Association-ի հայկական ներկայացուցչության ղեկավար Արամ Նավասարդյանը՝ ներկայացնելով հարցման տվյալները։
Ստացվում է, որ խորհրդարան անցնելու շեմը հաղթահարող չորս ընդդիմադիր ուժերը միասին կհավաքեին 41,5 տոկոս, մինչդեռ իշխող կուսակցությունը՝ 28,8 տոկոս։
«Ժողովրդավարություն, օրենք և կարգապահություն» կուսակցության օգտին կքվեարկեր հարցվածների 3,4 տոկոսը, «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության՝ 2,9 տոկոսը, «Շնորհհապետական» կուսակցության՝ 2,8 տոկոսը, «Նոր ուժ» կուսակցության՝ 2,7 տոկոսը, «Բոլորի դեմ» կուսակցության՝ 1,9 տոկոսը, «Հանրապետություն» կուսակցության՝ 1,3 տոկոսը, «Հանուն հանրապետության» կուսակցության՝ 0,5 տոկոսը, «Քոչարի» կուսակցության՝ 0,4 տոկոսը, Հայ ազգային կոնգրեսի՝ 0,3 տոկոսը, Քրիստոնեա-դեմոկրատական կուսակցության՝ 0,2 տոկոսը, «Ազգային-ժողովրդավարական բևեռ» կուսակցության՝ 0,2 տոկոսը, «Ժողովրդավարական համախմբում» կուսակցության՝ 0,1 տոկոսը, «Ալյանս» կուսակցության՝ 0,1 տոկոսը, ռեֆորմիստների կուսակցության՝ 0,1 տոկոսը։
Հարցվածների 0,9 տոկոսը կփչացներ քվեաթերթիկները, 8,6 տոկոսը կհրաժարվեր պատասխանել հարցին, 3,4 տոկոսը կդժվարանար պատասխանել։

Если бы выборы прошли в ближайшее воскресенье, то за правящую партию «Гражданский договор» готовы были бы проголосовать 28,8% опрошенных, за блок партий «Сильная Армения» – 14,9%, за блок партий «Армения» – 12,1%, за партию «Процветающая Армения» – 8,7%, за партию «Крылья единства» – 5,8%. Об этом на встрече с журналистами 22 мая заявил глава армянского представительства Gallup International Association Арам Навасардян, представляя данные опроса.
Получается, что четыре оппозиционные силы, которые преодолевают барьер для прохождения в парламент, вместе набрали бы 41,5%, в то время как правящая партия – 28,8%.
За партию «Демократия, закон и дисциплина» проголосовали бы 3,4% респондентов, за партии «Светлая Армения» — 2,9%, «Шнорхапетакан» — 2,8%, «Новая сила» — 2,7%, «Против всех» — 1,9%, «Республика» — 1,3%, «Во имя Республики» — 0,5%, «Кочари» — 0,4%, Армянский национальный конгресс — 0,3%, за Христианско-демократическую партию — 0,2%, за партии «Национально-демократический полюс» — 0,2%,  «Демократическая консолидация» — 0,1%, «Альянс» — 0,1%, за партию реформистов — 0,1%.
Испортили бы бюллетени 0,9% опрошенных, отказались отвечать на вопрос — 8,6%, затруднились ответить — 3,4%.