Երևանում՝ Մատենադարանի շենքի մոտ, մայիսի 31-ին ավարտվեց «Հայաստան» դաշինքի մեծ հանրահավաքը։
Այստեղ ընտրողների առջև ելույթ են ունեցել «Հայաստան» դաշինքի ներկայացուցիչները, այդ թվում՝ վարչապետի թեկնածու, երկրի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը։
Վերջինս հայտնել է երկրի առջև կուտակված խնդիրները լուծելու պատրաստակամության մասին՝ դրա գլխավոր պայման անվանելով իշխանությունից գործող ուժի հեռացումը։
Ելույթից հետո «Հայաստան» դաշինքի ներկայացուցիչներն ու աջակիցները երթ են անցկացրել քաղաքի կենտրոնով, հասել Մատենադարանի շենք և ավարտել հանրահավաքը։
Հիշեցնենք, որ նախընտրական քարոզարշավը սկսվել է մայիսի 8-ին և կշարունակվի մինչև հունիսի 5-ը ներառյալ։ Քվեարկությունը տեղի կունենա հունիսի 7-ին։ Խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցում են 16 կուսակցություն և կուսակցությունների 2 դաշինք։

В Ереване, у здания Матенадарана, 31 мая завершился большой митинг блока «Армения».
Здесь перед избирателями выступили представители блока «Армения», в том числе кандидат в премьер-министры, второй президент страны Роберт Кочарян.
Последний выразил готовность решить накопившиеся перед страной проблемы, назвав главным условием для этого отстранение правящей силы от власти.
После выступления представители и сторонники блока «Армения» провели шествие по центру города, пришли к зданию Матенадарана и завершили митинг.
Напомним, что предвыборная агитация началась 8 мая и продолжится до 5 июня включительно. Голосование состоится 7 июня. В парламентских выборах участвуют 16 партий и 2 блока партий.