Մեկնարկել է ԱրարատԲանկի և «Պարզից պարզ» փոդքասթի համագործակցության նոր ձևաչափը՝ Պարզ talks-ը։ Այն անդրադառնում է ֆինանսական թեմաներին իրական և հասկանալի օրինակներով՝ պարզեցնելով ֆինանսական բարդ արտահայտություններն ու բացատրելով տերմինները։
Փոդքասթը ներկայացվում է հարցուպատասխանի ձևաչափով՝ հումորային, անմիջական և անկաշկանդ զրույցի տեսքով։ ԱրարատԲանկի մարքեթինգի թիմից Գարեգինն ու Անիտան հաճախորդների կողմից ամենահաճախ տրվող հարցերն ուղղում են Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի ֆինանսների դասախոս, ԱրարատԲանկի խորհրդի անդամ Արա Չալաբյանին։
Առաջին հայացքից բարդ և մասնագիտական հարցերն իրականում ստանում են պարզ, հասկանալի և գործնական պատասխաններ՝ հասանելի յուրաքանչյուրի համար։
Պարզ talksառաջին փոդքասթը ճամփորդական քարտի մասին է․ արժե՞ արդյոք ունենալ ճամփորդական քարտ, ի՞նչ առավելություններ ունի այն, ի՞նչ խորհուրդներ կարող են օգտակար լինել ճամփորդներին։
Ճամփորդական քարտի լրացուցիչ առավելություններից մեկն ապահովագրությունն է։ ԱրարատԲանկի Mastercard World Travel քարտը տրամադրում է ճամփորդության ամբողջական ապահովագրական փաթեթ, որը ներառում է մինչև 30 հազար եվրո ծածկույթով բժշկական ապահովագրություն ամբողջ աշխարհում, փոխհատուցում է թռիչքի ուշացում, թռիչքի չեղարկում, ուղեբեռի կորուստ, ուղեբեռի ուշացում, փողի կորուստ, իրաբանական ծախսեր, փաստաթղթերի կորստով պայմանավորված աջակցություն և այլն։ Առավելությունների թվում են նաև տարեկան 6 անվճար մուտքերն աշխարհի ավելի քան 1200 Lounge Key բիզնես սրահներ քարտապանի և նրա հյուրերի համար, ինչպես նաև տարեկան 6 Fast Track ծառայության հնարավորությունը։
Պարզ talks-ի շրջանակում առաջիկա փոդքասթների թեմաներն են լինելու  զեղծարարություններն ու ֆինանսական խարդախությունները, անշարժ գույքի գրավով վարկի  և  հիփոթեքային վարկի տեղափոխումը ԱրարատԲանկ։
Երիտասարդ սերնդի ֆինանսական գրագիտությունը մշտապես եղել է ԱրարատԲանկի ուշադրության կենտրոնում, ինչի արդյունքում կյանքի են կոչվել տարբեր ձևաչափերով ծրագրեր՝ ինչպես բանկի նախաձեռնությամբ, այնպես էլ գործընկերների հետ համագործակցությամբ։

AraratBank and the From Simple to Simple financial literacy podcast have launched Simple Talks, a new collaborative series intended to make financial topics easier to understand through practical examples and clear explanations of financial concepts and terminology.
Presented in a Q&A format, the podcast features engaging and insightful discussion. Garegin and Anita from AraratBank’s Marketing Team bring forward some of the most common questions asked by customers, while Ara Chalabyan, Finance Lecturer at the American University of Armenia and Member of the Board of AraratBank, provides clear and practical answers.
What may seem like complex financial questions at first glance are transformed into simple, practical, and easy-to-understand answers that anyone can relate to.
The debut episode of Simple Talks is dedicated to travel cards, addressing questions such as whether a travel card is worth having, what advantages it provides, and which practical recommendations can help travelers enjoy a smoother and more rewarding travel experience.
One of the additional benefits of the travel card is the insurance coverage it provides. AraratBank’s Mastercard World Travel card comes with a comprehensive travel insurance package, including worldwide medical coverage of up to EUR 30,000, compensation for flight delays and cancellations, lost or delayed baggage, loss of funds, legal expenses, assistance related to lost documents, and more. Cardholders and their guests can also enjoy 6 complimentary visits per year to more than 1,200 LoungeKey airport lounges worldwide, as well as 6 Fast Track services annualy.
Upcoming episodes of Simple Talks will cover fraud and financial scams, as well as the real estate-secured loans and transfer of mortgage loans to AraratBank.
Promoting financial literacy among the younger generation has always been a priority for AraratBank. To support this goal, the Bank has launched a range of educational initiatives, both through its own programs and in collaboration with partners.