Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպան Գուրգեն Արսենյանը ժամանել է Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական համաժողով, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ի թղթակիցը։
Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական համաժողովն անցկացվում է հունիսի 3-ից 6-ը։ «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությունը համաժողովի գլխավոր տեղեկատվական գործընկերն է։
2025 թվականի գարնանը Հայաստանում ընդունվել է Եվրոպական միությանն անդամակցելու մտադրության մասին օրենքը, թեև կառույցն անձամբ երկրին անդամակցության առաջարկ չի արել։ Հայաստանի վարչապետը հայտարարել է, որ Երևանը գիտակցում է ԵՄ-ին և ԵԱՏՄ-ին հանրապետության միաժամանակյա անդամակցության անհամատեղելիությունը, սակայն երկիրն իր օրակարգը կհամադրի երկու կառույցների հետ էլ այնքան ժամանակ, քանի դեռ դա հնարավոր է։

Посол Армении в России Гурген Арсенян прибыл на Петербургский международный экономический форум, передает корреспондент РИА Новости.
Петербургский международный экономический форум проходит с 3 по 6 июня. РИА Новости – генеральный информационный партнер ПМЭФ.
Весной 2025 года в Армении был принят закон о намерении республики вступить в Евросоюз, хотя само объединение не предлагало стране членство. Премьер Армении заявлял, что Ереван осознает несовместимость одновременного членства республики в ЕС и ЕАЭС, но страна будет соотносить свою повестку с обоими объединениями до тех пор, пока это возможно.