Հունիսի 7-ը կարող է բեկումնային դառնալ հայ ժողովրդի պատմության մեջ, և ժողովուրդը հնարավորություն ունի ամբողջությամբ փակելու ամոթի ու խայտառակության էջը։ Այս մասին ԶԼՄ-ների հետ զրույցում հայտարարել է «Հայաստան» դաշինքի ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը՝ Հայաստանում ընթացող խորհրդարանական ընտրություններում քվեարկելուց հետո։
Հարցին, թե հանուն ինչի է քվեարկել, Սաղաթելյանը նշել է՝ հանուն Հայաստանի, կայունության, անվտանգության և զարգացման։
Մեկնաբանելով Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունն այն մասին, թե կհամաձայնի ժողովրդի ցանկացած ընտրության հետ՝ Սաղաթելյանը նկատել է՝ բա չհամաձայնե՞ր։ Ըստ նրա գնահատականի, Փաշինյանը նախընտրական շրջանում ամեն ինչ արել է, և հիմա էլ ամեն կերպ ցույց է տալիս, որ չի ուզում հաշտվել, բայց ստիպված կլինի։ Սաղաթելյանն արձանագրել է, որ իշխանությունները վարչական ռեսուրս են կիրառում. այսօր առավոտից շարունակվում են ձերբակալություններն ու ընդդիմադիր ուժերին խոչընդոտելու փորձերը։ Նա կոչ է արել քվեարկել խղճի մտոք և որոշել երկրի ճակատագիրը, ուշադրություն չդարձնել իշխանությունների հայտարարություններին, քանի որ դա ժողովրդի վստահությունը կորցրած մարդկանց վարքագիծ է։
Սաղաթելյանը նշել է խախտումների երկու տեսակ՝ կամավորների ու շտաբների պատասխանատուների ձերբակալություններ և բաց քվեարկություններ։ «Բացի այդ, կա մտահոգություն կամ ենթադրություն, որոշակի տեղեկություններ, որ մարզերում ոստիկանները կփորձեն կրկնակի քվեարկել։ Զգուշացնում ենք նման հանցագործություններից, դրանք բացահայտվելու են», - հայտարարել է Սաղաթելյանը։

7 июня может стать переломным в истории армянского народа, и народ имеет возможность полностью закрыть страницу стыда и позора. Об этом заявил представитель блока «Армения» Ишхан Сагателян в беседе со СМИ, после того, как проголосовал на проходящих в Армении парламентских выборах.
На вопрос о том, во имя чего он проголосовал, Сагателян отметил: во имя Армении, стабильности, безопасности и развития.
Комментируя заявление Никола Пашинчна о том, что он согласится с любым выбором народа, Сагателян заметил: еще бы не согласился. По его оценке, Пашинян сделал в предвыборный период все, да и сейчас всячески показывает, что не хочет смириться, но придется. Сагателян констатировал использование властями административного ресурса, сегодня с утра продолжаются задержания и попытки препятствовать оппозиционным силам. Сагателян призвал голосовать по совести и решить судьбу страны, не обращать внимания на заявления (властей), это поведение потерявших доверие народа людей.
Сагаелян отметил два вида нарушений – задержания волонтеров и ответственных по штабам, а также открытые голосования. «Кроме того, есть обеспокоенность или предположение, некоторые сведения, что в областях полицейские будут пытаться повторно голосовать. Предостерегаем от таких преступлений, они будут выявлены», - заявил Сагателян.