Երևանի կենտրոնի 9/50 ընտրատեղամասում կուսակցությունների «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքը փոքր առավելությամբ առաջ է անցնում իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունից, հաղորդում է NEWS.am-ի թղթակիցը։
Այս ընտրատեղամասում 1499 ընտրողից քվեարկել է 935-ը (62,3%)։ Ինը քվեաթերթիկ ճանաչվել է անվավեր։ Հետևաբար, տոկոսը հաշվարկվում է 926 թվից։ Արդյունքները՝ Ռեֆորմիստների կուսակցություն – 1 ձայն; «Բոլորին դեմ եմ» – 26 ձայն (4%), «Ուժեղ Հայաստան» – 271 ձայն (29,2%)։
Հայաստանի Շնորհապետական կուսակցություն – 37 ձայն (4); «Նոր ուժ» – 28 ձայն; «Միասնության թևեր» – 39 ձայն (4,2%); «Բարգավաճ Հայաստան» – 28 ձայն։
«Ազգային-ժողովրդավարական բևեռ» – 7 ձայն; «Քոչարիներ՝ ազգային վերածնունդ և զարթոնք» – 1 ձայն; Հայ ազգային կոնգրես – 11 ձայն; «Հանրապետություն» – 24 ձայն; Քրիստոնեա-դեմոկրատական կուսակցություն – 2 ձայն; «Ժողովրդավարական համախմբում» – 2 ձայն։
«Ժողովրդավարություն, օրենք և կարգապահություն» – 6 ձայն; «Քաղաքացիական պայմանագիր» – 262 ձայն (28,2%); «Հայաստան» – 175 ձայն (18,89%); «Հանուն Հանրապետության» – 3 ձայն; «Լուսավոր Հայաստան» – 3 ձայն։

На избирательном участке 9/50 в центре Еревана блок партий «Сильная Армения» с небольшим отрывом опережает ныне правящую партию «Гражданский договор», передает корреспондент Новости Армении – NEWS.am.
На этом избирательном участке проголосовали 935 избирателей (62,3%) из 1499. Девять бюллетеней оказались недействительными. Следовательно, процент высчитывается из числа 926. Результаты: Партия реформистов – 1 голос; «Против всех» – 26 голосов (4%), «Сильная Армения» – 271 голос (29,2%);
Меритократическая партия Армении – 37 голосов (4); «Новая сила» – 28 голосов; «Крылья единства» – 39 голосов (4,2%); «Процветающая Армения» – 28 голосов;
«Национально-демократический полюс» – 7 голосов; «Кочари – национальное возрождение и пробуждение» – 1 голос; Армянский национальный конгресс – 11 голосов; «Республика» – 24 голоса; Христианско-демократическая партия – 2 голоса; «Демократическая консолидация» – 2 голоса;
«Демократия, закон и дисциплина» – 6 голосов; «Гражданский договор» – 262 голоса (28,2%); «Армения» – 175 голосов (18,89%); «Во имя Республики» – 3 голоса; «Светлая Армения» – 3 голоса.