«Անկախ դիտորդը» պահանջելու է անվավեր ճանաչել (կամ վերաքվեարկություն նշանակել) 12/13 և 35/65 տեղամասերի արդյունքները։  Այս մասին գրել է Դանիել Իոաննիսյանը:
«12/13-ում ԱԺԲ-ի քվեաթերթիկների բացակայության հիմքով,
35/65-ում ժամը 20։00-ից քվեարկության սենյակում չգտնված հարյուրավոր ընտրողների (զինվորականների) քվեարկության հիմքով»,-գրել է նա։
Նշենք, որ այս պահին ԿԸՀ–ն հաշվարկել է 2005 ընտրական տեղամասերից 1980–ի արդյունքները։ Ըստ այդմ՝ ՔՊ–ն ստանում է 49.85 տոկոս, «Ուժեղ Հայաստանը»՝ 23.34 տոկոս, «Հայաստան» դաշիօնքը՝ 9.96 տոկոս, իսկ ԲՀԿ–ն՝ 4.97 տոկոս։
Եթե փոփոխություններ տեղի չունենան, ապա նոր խորհրդարանում կլինեն 3 քաղաքական ուժեր՝ «Քաղաքացիական պայմանագիրը», «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքը և «Հայաստան» դաշինքը։ ԲՀԿ–ն չի հաղթահարում շեմը, թեև հաղթահարելու շեմին է։

Блок «Независимый наблюдатель» потребует признать недействительными (или назначить переголосование) результаты голосования на избирательных участках 12/13 и 35/65. Об этом написал на своей странице в Facebook Даниел Иоаннисян.
«На участке 12/13 - на основании отсутствия бюллетеней партии «Национально-демократический полюс»,
на участке 35/65 - на основании голосования сотен избирателей (военнослужащих), не находящихся в помещении для голосования с 20:00», - отметил Иоаннисян.
Напомним, что на данный момент ЦИК Армении подсчитала результаты голосования на 1980 из 2005 избирательных участков. Согласно этому, «Гражданский договор» получает 49,85%, «Сильная Армения» - 23,34%, блок «Армения» - 9,96%, «Процветающая Армения» - 4,97%.