Իսրայելական բանակն արդեն մշակել է Իրանին հասցվելիք «շատ ավելի զգալի և դաժան հարվածի» ծրագիրը։ Դրա մասին հայտարարել է Իսրայելի պաշտպանության բանակի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էյալ Զամիրը, գրում է Times of Israel-ը։
«ՑԱԽԱԼ-ը պահպանել և շարունակում է պահպանել անհապաղ մարտական պատրաստության ռեժիմը՝ Իրանի դեմ լայնամասշտաբ ռազմական գործողությունների վերսկսման համար»,- նշել է նա։
Մեկնաբանելով Իսրայելի և Իրանի միջև վերջերս տեղի ունեցած ուղղակի հարվածների փոխանակումը՝ Գլխավոր շտաբի պետը նշել է. «Մեր բոլոր պաշտպանական և հարձակողական համակարգերը առավելագույն մարտական պատրաստության վիճակում էին։ Մենք հաջողությամբ որսացել ենք մեր ուղղությամբ արձակված սպառնալիքները և արագ ու հզոր հարված հասցրել Իրանի բուն տարածքին։ Սակայն այդ հարվածը միայն նախապատրաստություն էր շատ ավելի զգալի և խիստ պատասխանի համար։ Մենք լիովին պատրաստ ենք վերադառնալ և ևս մեկ կոշտ ու խոր հարված հասցնել Իրանին»։

Израильская армия уже разработала план «гораздо более существенного и сурового удара» по Ирану. Об этом заявил глава генштаба Армии обороны Израиля генерал-лейтенант Эяль Замир, пишет Times of Israel.
«ЦАХАЛ поддерживал и продолжает поддерживать режим немедленной боевой готовности к возобновлению полномасштабных боевых действий против Ирана», — отметил он.
Комментируя недавний прямой обмен ударами между Израилем и Ираном, начальник Генштаба отметил: «Все наши оборонительные и наступательные системы находились в состоянии максимальной боевой готовности. Мы успешно перехватили запущенные в нашу сторону угрозы и нанесли быстрый, мощный удар по самому Ирану. Однако этот удар был лишь подготовкой к гораздо более значительному и суровому ответу. Мы полностью готовы вернуться и нанести еще один жесткий и глубокий удар по Ирану».