Հունիսի 7-ին ծեծկռտուք է տեղի ունեցել Սյունիքի մարզում։ Ժամը 03։40-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Գորիսի բաժին է դիմել Սյունիքի մարզի բնակիչ 42-ամյա Մհեր Թ․-ն և հայտնել, որ հարևան Սաքոն իրեն ծեծի է ենթարկել, հաղորդում է Shamshyan.com-ը։
Ոստիկանության Գորիսի բաժնի ծառայողներին Մհեր Թ․-ն հայտնել է, որ ժամը 03։30-ի սահմաններում Խնձորեսկ բնակավայրի սուպերմարկետի հարակից տարածքում համագյուղացի 30-ամյա Սարգիս  Բ․-ն հանդիպել է իրեն և հարցրել, որ նախկին միջադեպի վերաբերյալ ինչու է հաղորդում ներկայացրել ոստիկանություն և մեքենայից հանելով մահակը հարվածներ է հասցրել մարմնի տարբեր հատվածներին պատճառելով մարմնական վնասվածք։
Դեպքի փաստով ոստիկանության Գորիսի բաժնում փաստաթղթեր են կազմվել, որոնք փոխանցվել են ՀՀ Քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչության Գորիսի քննչական բաժին։

7 июня в Сюникской области произошла драка. Около 03:40 в Горисский отдел Главного управления общинной полиции МВД Армении обратился 42-летний житель Сюникской области Мгер Т. и сообщил, что его избил сосед Сако, сообщает Shamshyan.com.
Мгер Т. рассказал сотрудникам полиции Горисского отдела, что примерно в 03:30 на прилегающей к супермаркету территории в селе Хндзореск он встретил своего односельчанина, 30-летнего Саргиса Б. Тот спросил его, почему он подал заявление в полицию по поводу предыдущего инцидента, после чего достал из автомобиля дубинку и нанес ему удары по различным частям тела, причинив телесные повреждения.
По факту происшествия в Горисском отделе полиции были составлены материалы, которые переданы в Горисский следственный отдел Следственного управления Сюникской области Следственного комитета Армении.