Ռուսաստանի Կրասնոդարի երկրամասի Տեմրյուկի շրջանում անօդաչու թռչող սարքերի հարձակման և դրանց բեկորների ընկնելու հետևանքով հրդեհ է բռնկվել ծովային տերմինալի տարածքում։ Այս մասին Telegram-ում հայտնել է տարածաշրջանի նահանգապետ Վենիամին Կոնդրատևը։
Նախնական տվյալներով՝ միջադեպի հետևանքով զոհվել է մեկ մարդ, ևս երեքը ստացել են վնասվածքներ։ Տուժածներին ցուցաբերվում է անհրաժեշտ բժշկական օգնություն։
«Ցավոք, մեկ մարդ զոհվել է։ Իմ խորին ցավակցությունն եմ հայտնում զոհվածի ընտանիքին», — հայտարարել է Կոնդրատևը։
Հրդեհի մարման աշխատանքներում ներգրավված են արտակարգ ծառայությունների ուժերը։ Իշխանությունների տեղեկություններով՝ տեղում աշխատում է 96 մարդ և ավելի քան 30 միավոր տեխնիկա, այդ թվում՝ Ռուսաստանի ԱԻՆ ստորաբաժանումները։
Փրկարարական և օպերատիվ ծառայությունները շարունակում են աշխատանքը տերմինալի տարածքում. իրականացվում են հրդեհաշիջման և պատահարի հետևանքների գնահատման աշխատանքներ։

В Темрюкском районе Краснодарского края России в результате атаки беспилотников и падения их обломков произошло возгорание на территории морского терминала, сообщил в Telegram губернатор региона Вениамин Кондратьев.
По предварительным данным, в результате инцидента погиб один человек, ещё трое получили ранения. Пострадавшим оказывается необходимая медицинская помощь.
«К сожалению, один человек погиб. Выражаю самые искренние соболезнования семье погибшего», — заявил Кондратьев.
Для ликвидации пожара привлечены силы экстренных служб. По информации властей, на месте работают 96 человек и более 30 единиц техники, включая подразделения МЧС России.
Спасательные и оперативные службы продолжают работу на территории терминала, ведётся тушение возгорания и оценка последствий происшествия.