Իրավիճակը ԿԸՀ նիստում լարվեց, երբ ԿԸՀ նախագահ Վահագն Հովակիմյանը, ով ընթերցում էր ԿԸՀ որոշումը ընտրության արդյունքների վերաբերյալ, հայտարարեց, որ երեք տեղամասերում քվեարկության արդյունքների անվավեր ճանաչումը չի ազդում ընտրությունների արդյունքների վրա։
«Ո՞նց չի ազդում»,– հնչեցին հարցադրումներ։ ԿԸՀ նախագահը հորդորեց չխանգարել նիստը. «Երբ ԿԸՀ–ն որոշում ընդունի, դուք իրավունք ունեք դիմելու Սահմանադրական դատարան։
Նիստին ներկաները չէին հանդարտվում։
«Տիկին, եթե չեք կարող լռել, դուրս եկեք։ Պարոն Չալաբյան, կոռեկտ պահեք ձեզ»,– ասաց Վահագն Հովակիմյանը։
ԲՀԿ ներկայացուցիչ Իվետա Տոնոյանը պահանջում էր հստակ հայտարարել, թե ո՞րն է ընտրությունների արդյունքների վրա էական ազդեցություն ունենալը. «Դուք խոչնդոտում եք Հայաստանում ժողովրդավարության կայացմանը»,–ասաց նա։
ԲՀԿ մյուս ներկայացուցիչն էլ հավելեց. «Եթե ԲՀԿ–ի չանցնելու համար 300 ձայն պակասեր, 4 տեղամասի արդյունքներ  էինք անվավեր ճանաչելո՞ւ»։
Վահագն Հովակիմյանը դուրս հրավիրեց տեղից արտահայտվողներին և շարունակել ԿԸՀ որոշման ընթերցումը՝ ամփոփելով. «ԱԺ ընտրությունների նախապատրաստման և քվեարկության ընթացքում տեղի չեն ունեցել ՀՀ ընտրական օրենսգրքի այնպիսի խախտումներ, որոնք կարող էին ազդել ընտրության արդյունքների վրա»։
Դրանից հետո քվեարկությամբ որոշումն ընդունվեց։
Նշենք, որ ավելի վաղ ԿԸՀ նախագահը հայտարարել էր, թե որ քաղաքական ուժը քանի ձայն է ստացել։ Ըստ այդմ, ԲՀԿ–ն ստացել է 3.98 տոկոս քվե և չի հաղթահարել անցողիկ շեմը։

Обстановка на заседании ЦИК Армении накалилась, когда председатель ЦИК Ваагн Овакимян, зачитывавший решение ЦИК по итогам выборов, заявил, что признание недействительными результатов голосования на трёх участках не влияет на итоги выборов.
«Как это не влияет?» — прозвучали вопросы.
Председатель ЦИК призвал не мешать заседанию.
«Когда ЦИК примет решение, вы имеете право обратиться в Конституционный суд», - сказал он.
Участники заседания не успокаивались.
«Госпожа, если не можете молчать, выйдите. Господин Чалабян, ведите себя корректно», — сказал Ваагн Овакимян.
Представительница ППА Ивета Тоноян потребовала чётко заявить, что именно считается существенным влиянием на итоги выборов.
«Вы препятствуете становлению демократии в Армении», — сказала она.
Другой представитель ППА добавил: «Если бы ППА не хватило 300 голосов, чтобы пройти, мы бы признали недействительными результаты на 4 участках?».
Ваагн Овакимян пригласил покинуть зал тех, кто высказывался с места, и продолжил чтение решения ЦИК.
«В ходе подготовки и голосования на выборах в Национальное собрание не было допущено таких нарушений Избирательного кодекса РА, которые могли бы повлиять на итоги выборов», - заключил он.
После этого решением голосования постановление было принято.
Отметим, что ранее председатель ЦИК объявил, какая политическая сила сколько голосов получила. Согласно этим данным, ППА получила 3,98 процента голосов и не преодолела проходной барьер.