Ռուսական հացահատիկն Ադրբեջանի տարածքով կառաքվի Հայաստան, հայտնում է ադրբեջանական ԱՊԱ (APA) գործակալությունը։
Ադրբեջանական լրատվամիջոցի տվյալներով՝ այսօր Ադրբեջանի տարածքով դեպի Հայաստան կուղարկվի ռուսական հացահատիկով բեռնված 7 վագոն՝ 490 տոննա ընդհանուր քաշով։
Նշվում է, որ առ այսօր Ռուսաստանից Հայաստան՝ Ադրբեջանի տարածքով տարանցմամբ արդեն տեղափոխվել է ավելի քան 29 հազար տոննա հացահատիկ, ավելի քան 7 հազար տոննա պարարտանյութ, 414 տոննա անտրացիտ (քարածխի տեսակ), 133 տոննա ալյումին և 68 տոննա հնդկաձավար։
Հաղորդագրության համաձայն՝ մինչ օրս Ադրբեջանից Հայաստան է մատակարարվել նաև ավելի քան 13 հազար տոննա դիզելային վառելիք, 979 տոննա ԱԻ-92 տեսակի բենզին և 2955 տոննա ԱԻ-95 տեսակի բենզին։

Российское зерно будет отправлено в Армению транзитом через территорию Азербайджана, передаёт азербайджанское агентство АПА.
По данным азербайджанского СМИ, сегодня транзитом через Азербайджан в Армению будут отправлены 7 вагонов российского зерна общим весом 490 тонн .
Отмечается, что на сегодняшний день из России в Армению транзитом через территорию Азербайджана уже отправлено более 29 тысяч тонн зерна, свыше 7 тысяч тонн удобрений, 414 тонн антрацита (разновидность каменного угля), 133 тонны алюминия и 68 тонн гречихи.
Согласно сообщению, на сегодняшний день из Азербайджана в Армению также поставлено более 13 тысяч тонн дизельного топлива, 979 тонн бензина АИ-92 и 2955 тонн бензина АИ-95.