Այսօր՝ հունիսի 27-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում։ Ժամը 18:50-ի սահմաններում Սևան Զովաբեր ավտոճանապարհի Գեղամավան գյուղի մուտքի մոտ բախվել են «Audi» և «Lada» մակնիշի ավտոմեքենաները։
Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վթարի հետևանքով 9 հոգի, որոնցից 2-ն անչափահասներ են, տեղափոխվել են «Սևան» բժշկական կենտրոն։ Վիրավորներին առաջինն օգնության են հասել քաղաքացիները, ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության Փրկարար ծառայության Սևանի հրշեջ-փրկարարական ջոկատի փրկարարներն ու «Սևան» բժշկական կենտրոնի շտապօգնության բժիշկների հերթապահ խմբերը։ Բժիշկները վիրավորներին մինչև հիվանդանոց տեղափոխելը տեղում առաջին բուժօգնություն են ցուցաբերել։
Վթարի փաստով Սևանի քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, որտեղ էլ պարզում են ավտոմեքենաների սեփականատերերի, վարորդների և վիրավորների ինքնությունը։ Քննիչի հանձնարարականով ավտոմեքենաները տեղափոխվում են ոստիկանության Սևանի բաժնի պահպանվող հատուկ տարածք։

Крупное ДТП произошло сегодня, 27 июня, в Гегаркуникской области.
Примерно в 18:50 на автодороге Севан — Зовабер, у въезда в село Гегамаван, столкнулись автомобили марок «Audi» и «Lada».
Как сообщает с места происшествия фотокорреспондент Гагик Шамшян, в результате ДТП 9 человек, из которых 2 несовершеннолетние, были доставлены в медицинский центр «Севан». Первыми на помощь пострадавшим пришли граждане, спасатели пожарно-спасательного отряда Севана Спасательной службы Министерства внутренних дел Армении, а также дежурные бригады врачей скорой помощи медицинского центра «Севан».
До госпитализации пострадавших врачи оказали им первую медицинскую помощь на месте.
По факту ДТП в следственном отделе Севана возбуждено уголовное производство, где устанавливают личности владельцев автомобилей, водителей и пострадавших. По поручению следователя автомобили перевозят на охраняемую специальную площадку отдела полиции Севана.