Սևծովյան առևտրի և զարգացման բանկի (BSTDB) գործառնական ռիսկերի կառավարման դեպարտամենտի տնօրեն Արթուր Նախշիկյանն ընտրվել է Յունիբանկի Խորհրդի անկախ անդամ։ Համապատասխան որոշումն ընդունվել է 2026 թվականի հունիսի 22-ին կայացած «Յունիբանկ» ԲԲԸ-ի բաժնետերերի տարեկան ընդհանուր ժողովում։
Արթուր Նախշիկյանը վերջին քսան տարիների ընթացքում ֆինանսական ոլորտում, այդ թվում՝ ՀՀ կենտրոնական բանկում զբաղեցրել է ղեկավար պաշտոններ:
Նա հանդիսանում է նաև Հայաստանի կենտրոնական դեպոզիտարիայի և «Տնտեսական զարգացման և հետազոտությունների կենտրոն» ոչ առևտրային կազմակերպության Խորհրդի անդամ:
Ընդհանուր ժողովը հաստատել է նաև Յունիբանկի Խորհրդի հետևյալ կազմը՝ Գագիկ Զաքարյան (նախագահ), Ջորջ Պիսկով, Վարդան Աթայան, Ֆիլիպ Ռենե Մարկ Դելմոտտ (անկախ անդամ), Ռուբեն Ինջիկյան (անկախ անդամ), Կարինե Մինասյան (անկախ անդամ) և Արթուր Նախշիկյան (անկախ անդամ)։

Artur Nakhshikyan, Director of Operational Risk Management at the Black Sea Trade and Development Bank, has been elected as an independent member of Unibank’s Supervisory Board. The decision was made at the Annual General Meeting of Shareholders of "Unibank" OJSC held on June 22, 2026.
Over the past twenty years, Artur Nakhshikyan has held a number of leading positions in the financial sector, including at the Central Bank of the Republic of Armenia.
He is also a member of the Board of the Central Depository of Armenia and the non-profit organization "Economic Development and Research."