Հայաստանի կառավարության 2026 թվականի հունիսի 25-ի №932-Ա որոշմամբ՝ մինչև 2027 թվականի հուլիսի 1-ը երկարաձգվել է վիզայի ժամանակավոր ազատականացման ռեժիմի գործողությունը։ Այս մասին NEWS.am–ին տեղեկացնում են Զբոսաշրջության կոմիտեից՝ նշելով, որ որոշումը վերաբերում է Բահրեյնի, Սաուդյան Արաբիայի և Օմանի քաղաքացիներին, ինչպես նաև ԱՄՆ-ի, Եվրոպական միության, Շենգենյան գոտու երկրների, ԱՄԷ-ի, Բահրեյնի, Կատարի, Սաուդյան Արաբիայի, Քուվեյթի և Օմանի կացության կարգավիճակ ունեցող օտարերկրացիներին, որոնք կարող են այցելել Հայաստան առանց մուտքի վիզայի՝ սահմանված կարգով։
«Միաժամանակ հաստատվել է երկրների նոր ցանկը, որից հանվել են Եմենը և Սուդանը։ Այս որոշումը միտված է խթանելու զբոսաշրջությունը, ամրապնդելու միջազգային կապերը և հեշտացնելու Հայաստան այցելությունները»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

Решением правительства Армении от 25 июня 2026 года действие режима временной либерализации визового режима продлено до 1 июля 2027 года. Об этом говорится в сообщении Комитета по туризму Армении.
Отмечается, что решение касается граждан Бахрейна, Саудовской Аравии и Омана, а также иностранцев, имеющих статус проживания в США, странах Европейского Союза, государствах Шенгенской зоны, ОАЭ, Бахрейне, Катаре, Саудовской Аравии, Кувейте и Омане, которые могут посещать Армению без въездной визы в установленном порядке.
«Одновременно утвержден новый список стран, из которого исключены Йемен и Судан. Это решение направлено на стимулирование туризма, укрепление международных связей и облегчение поездок в Армению», - говорится в сообщении.