Հայաստանի կառավարության 2026 թվականի հունիսի 25-ի №932-Ա որոշմամբ՝ մինչև 2027 թվականի հուլիսի 1-ը երկարաձգվել է վիզայի ժամանակավոր ազատականացման ռեժիմի գործողությունը։ Այս մասին NEWS.am–ին տեղեկացնում են Զբոսաշրջության կոմիտեից՝ նշելով, որ որոշումը վերաբերում է Բահրեյնի, Սաուդյան Արաբիայի և Օմանի քաղաքացիներին, ինչպես նաև ԱՄՆ-ի, Եվրոպական միության, Շենգենյան գոտու երկրների, ԱՄԷ-ի, Բահրեյնի, Կատարի, Սաուդյան Արաբիայի, Քուվեյթի և Օմանի կացության կարգավիճակ ունեցող օտարերկրացիներին, որոնք կարող են այցելել Հայաստան առանց մուտքի վիզայի՝ սահմանված կարգով։
«Միաժամանակ հաստատվել է երկրների նոր ցանկը, որից հանվել են Եմենը և Սուդանը։ Այս որոշումը միտված է խթանելու զբոսաշրջությունը, ամրապնդելու միջազգային կապերը և հեշտացնելու Հայաստան այցելությունները»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

By the decision of the government of Armenia dated June 25, the temporary visa liberalization regime of the country has been extended until July 1, 2027.
Armenian News-NEWS.am was informed about this by the Tourism Committee of Armenia, noting that this decision applies to citizens of Bahrain, Saudi Arabia and Oman, as well as foreign nationals with residence status in the US, the European Union, Schengen zone countries, the UAE, Bahrain, Qatar, Saudi Arabia, Kuwait and Oman, who can visit Armenia without an entry visa in accordance with the established procedure.
At the same time, a new list of countries was approved, from which Yemen and Sudan were removed. This decision is aimed at promoting tourism, strengthening international ties, and facilitating visits to Armenia.