Յունիբանկը՝ որպես Հայաստանի ազգային- պոլիտեխնիկական համալսարանի (ՀԱՊՀ) բարերար, իր աջակցությունը ցուցաբերեց համալսարանի 93-րդ սերնդի շրջանավարտների ավարտական հանդիսավոր երեկոյի կազմակերպմանը։ Տոնական միջոցառման հատուկ հյուրն էր հայտնի երգիչ Սոսո Պավլիաշվիլին։
Շնորհավորելով շրջանավարտներին՝ ՀԱՊՀ ռեկտոր Գոռ Վարդանյանը նշեց, որ նրանք կերտելու են Պոլիտեխնիկի 93-րդ սերնդի պատմությունը՝ իրենց գործունեությամբ, արժեքներով և մասնագիտական հաջողություններով նոր ուժ հաղորդելով համալսարանի շրջանավարտների մեծ համայնքին։ Նրա խոսքով՝ այսուհետ համալսարանը նրանց դիտարկում է ոչ միայն որպես շրջանավարտների, այլև որպես գործընկերների, որոնց հետ շարունակելու է քննարկել համալսարանի զարգացման, ինչպես նաև Հայաստանի տեխնոլոգիական և գիտակրթական առաջընթացին վերաբերող հարցերը։
Ռեկտորը երախտագիտություն հայտնեց նաև համալսարանի բարերարներին և գործընկերներին՝ կրթական նախաձեռնություններին, ուսանողներին և պրոֆեսորադասախոսական կազմին ցուցաբերած շարունակական աջակցության համար։
Յունիբանկի Վարչության նախագահ, ՀԱՊՀ հոգաբարձուների խորհրդի անդամ Մեսրոպ Հակոբյանը նշեց, որ Յունիբանկը, լինելով համալսարանի բարերարներից մեկը, շարունակելու է իր երկարամյա և արդյունավետ համագործակցությունը Պոլիտեխնիկի հետ՝ աջակցելով համալսարանի զարգացմանը, կրթական նախաձեռնություններին և երիտասարդ մասնագետների կայացմանը։ «Յունիբանկը կարևորում է կրթության և բիզնեսի միջև համագործակցության զարգացումը՝ աջակցելով այնպիսի ծրագրերի իրականացմանը, որոնք նպաստում են գիտելիքահենք տնտեսության զարգացմանը, մրցունակ մասնագետների պատրաստմանը և երկրի տեխնոլոգիական ներուժի ամրապնդմանը», - ընդգծեց Մեսրոպ Հակոբյանը:
Յունիբանկի և Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի միջև համագործակցության հուշագիրը ստորագրվել է 2021 թվականին։ Այն ուղղված է կրթական ծրագրերի կատարելագործմանը և դրանց գործնական կիրառմանը բիզնես միջավայրում։ Համագործակցության շրջանակում Յունիբանկի աջակցությամբ ՀԱՊՀ-ում ստեղծվել և գործում է նաև «Թվային բանկային գործ» լաբորատորիան, որտեղ իրականացվում են ժամանակակից կրթական ծրագրեր՝ բանկային ոլորտի համար բարձրակարգ մասնագետների պատրաստման նպատակով։

При поддержке Юнибанка, являющегося одним из благотворителей Национального политехнического университета Армении (НПУА), состоялся торжественный выпускной вечер 93-го поколения выпускников. Специальным гостем праздничного мероприятия стал известный артист Сосо Павлиашвили.
Поздравляя выпускников, ректор НПУА Гор Варданян отметил, что именно сегодняшним выпускникам предстоит написать историю 93-го поколения Политехнического университета, укрепляя своим профессионализмом, ценностями и достижениями большое сообщество его выпускников. По его словам, университет рассматривает их не только как выпускников, но и как будущих партнеров, с которыми продолжит обсуждать вопросы развития университета, а также технологического и научно-образовательного прогресса Армении.
Ректор выразил благодарность благотворителям и партнерам университета за постоянную поддержку образовательных инициатив, студентов и профессорско-преподавательского состава.
Председатель Правления Юнибанка, член Совета попечителей НПУА Месроп Акопян отметил, что Банк, являясь одним из благотворителей университета, продолжит многолетнее и эффективное сотрудничество с Политехническим университетом, поддерживая его развитие, образовательные инициативы и профессиональное становление молодых специалистов. «Юнибанк придает большое значение развитию сотрудничества между образованием и бизнесом, поддерживая проекты, способствующие становлению экономики знаний, подготовке конкурентоспособных специалистов и укреплению технологического потенциала страны», — подчеркнул Месроп Акопян.
Меморандум о сотрудничестве между Юнибанком и НПУА был подписан в 2021 году. Документ направлен на совершенствование образовательных программ и их практическое применение в бизнес-среде. В рамках сотрудничества при поддержке Юнибанка в Политехническом университете также создана и успешно функционирует лаборатория «Цифровое банковское дело», где реализуются современные образовательные программы, направленные на подготовку высококвалифицированных специалистов для банковской сферы.