Յունիբանկը՝ որպես Հայաստանի ազգային- պոլիտեխնիկական համալսարանի (ՀԱՊՀ) բարերար, իր աջակցությունը ցուցաբերեց համալսարանի 93-րդ սերնդի շրջանավարտների ավարտական հանդիսավոր երեկոյի կազմակերպմանը։ Տոնական միջոցառման հատուկ հյուրն էր հայտնի երգիչ Սոսո Պավլիաշվիլին։
Շնորհավորելով շրջանավարտներին՝ ՀԱՊՀ ռեկտոր Գոռ Վարդանյանը նշեց, որ նրանք կերտելու են Պոլիտեխնիկի 93-րդ սերնդի պատմությունը՝ իրենց գործունեությամբ, արժեքներով և մասնագիտական հաջողություններով նոր ուժ հաղորդելով համալսարանի շրջանավարտների մեծ համայնքին։ Նրա խոսքով՝ այսուհետ համալսարանը նրանց դիտարկում է ոչ միայն որպես շրջանավարտների, այլև որպես գործընկերների, որոնց հետ շարունակելու է քննարկել համալսարանի զարգացման, ինչպես նաև Հայաստանի տեխնոլոգիական և գիտակրթական առաջընթացին վերաբերող հարցերը։
Ռեկտորը երախտագիտություն հայտնեց նաև համալսարանի բարերարներին և գործընկերներին՝ կրթական նախաձեռնություններին, ուսանողներին և պրոֆեսորադասախոսական կազմին ցուցաբերած շարունակական աջակցության համար։
Յունիբանկի Վարչության նախագահ, ՀԱՊՀ հոգաբարձուների խորհրդի անդամ Մեսրոպ Հակոբյանը նշեց, որ Յունիբանկը, լինելով համալսարանի բարերարներից մեկը, շարունակելու է իր երկարամյա և արդյունավետ համագործակցությունը Պոլիտեխնիկի հետ՝ աջակցելով համալսարանի զարգացմանը, կրթական նախաձեռնություններին և երիտասարդ մասնագետների կայացմանը։ «Յունիբանկը կարևորում է կրթության և բիզնեսի միջև համագործակցության զարգացումը՝ աջակցելով այնպիսի ծրագրերի իրականացմանը, որոնք նպաստում են գիտելիքահենք տնտեսության զարգացմանը, մրցունակ մասնագետների պատրաստմանը և երկրի տեխնոլոգիական ներուժի ամրապնդմանը», - ընդգծեց Մեսրոպ Հակոբյանը:
Յունիբանկի և Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի միջև համագործակցության հուշագիրը ստորագրվել է 2021 թվականին։ Այն ուղղված է կրթական ծրագրերի կատարելագործմանը և դրանց գործնական կիրառմանը բիզնես միջավայրում։ Համագործակցության շրջանակում Յունիբանկի աջակցությամբ ՀԱՊՀ-ում ստեղծվել և գործում է նաև «Թվային բանկային գործ» լաբորատորիան, որտեղ իրականացվում են ժամանակակից կրթական ծրագրեր՝ բանկային ոլորտի համար բարձրակարգ մասնագետների պատրաստման նպատակով։

As one of the benefactors of the National Polytechnic University of Armenia (NPUA), Unibank supported the organization of the graduation ceremony for the University’s 93rd graduating class. The special guest of the festive event was the well-known singer Soso Pavliashvili.
Congratulating the graduates, NPUA Rector Gor Vardanyan noted that they will shape the history of the 93rd generation of the Polytechnic through their activities, values, and professional achievements, bringing new strength to the University’s large alumni community. According to him, from now on the University considers them not only as graduates but also as partners, with whom it will continue to discuss issues related to the development of the University, as well as Armenia’s technological and scientific-educational progress.
The Rector also expressed gratitude to the University’s benefactors and partners for their continued support of educational initiatives, students, and the faculty.
Chairman of the Management Board of Unibank, member of the Board of Trustees of NPUA, Mesrop Hakobyan noted that the Bank, as one of the University's benefactors, will continue its long-standing and effective cooperation with the Polytechnic, supporting the University's development, educational initiatives, and the professional development of young specialists.
"At Unibank, we value the development of cooperation between education and business by supporting programs that contribute to the development of a knowledge-based economy, the training of competitive professionals, and the strengthening of the country's technological potential," emphasized Mesrop Hakobyan.
The Memorandum of Cooperation between Unibank and the National Polytechnic University of Armenia was signed in 2021. It is aimed at improving educational programs and their practical application in the business environment.
Within the framework of this cooperation, with the support of Unibank, the “Digital Banking” laboratory has been created and operates at NPUA, where modern educational programs are implemented for the purpose of training high-level specialists for the banking sector.