ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը որոշում է ստորագրել․
«Ղեկավարվելով «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» օրենքի 7-րդ հոդվածի 5-րդ մասով և հիմք ընդունելով վարչապետի 2018 թվականիսեպտեմբերի 19-ի N 1230-Ն որոշման 1-ին հավելվածի 10-րդ և 16-րդ կետերը՝
1. Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանին 2026 թվականի հուլիսի 19-21-ը ներառյալ գործուղել Եթովպիայի Դաշնային Ժողովրդավարական Հանրապետություն (Ադիս Աբեբա)՝ «Խաղաղություն և կայուն զարգացում. փիլիսոփայական ուսումնասիրություն» խորագրով միջազգային համաժողովին մասնակցելու նպատակով։
2. Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմին՝ սահմանված կարգով ապահովել գործուղման հետ կապված փաստացի ծախսերի հատուցումը(օրապահիկը հուլիսի 19-ի համար՝ տարանցիկ վայր՝ Դուբայ):
3. Գործուղվողին՝ Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ նախատեսված հաշվետվությունները գործուղումից վերադառնալուց հետո երեքաշխատանքային օրվա ընթացքում ներկայացնել Հայաստանի Հանրապետության

Вице-премьер РА Мгер Григорян подписал решение:
«Руководствуясь частью 5 статьи 7 закона «О структуре и деятельности Правительства» и принимая за основу пункты 10 и 16 приложения 1 к решению премьер-министра N 1230-Н от 19 сентября 2018 года՝
1. Супругу премьер-министра Республики Армения Анну Акопян командировать в Федеративную Демократическую Республику Эфиопия (Аддис-Абеба) с 19 по 21 июля 2026 года включительно для участия в международной конференции под названием «Мир и устойчивое развитие: философское исследование»։
2. Аппарату премьер-министра Республики Армения՝ в установленном порядке обеспечить возмещение фактических расходов, связанных с командировкой (суточные за 19 июля — за транзитный пункт Дубай)։
3. Командируемому лицу՝ представить предусмотренные законодательством Республики Армения отчеты в аппарат премьер-министра Республики Армения и Министерство иностранных дел Республики Армения в течение трех рабочих дней после возвращения из командировки».