Վրաստանն առանձնահատուկ հարաբերություններ ունի երեք հարևան երկրների՝ Հայաստանի, Ադրբեջանի և Թուրքիայի հետ, և այդ հարաբերությունները խորանում են։ Այս մասին «Իմեդի» հեռուստաընկերության Imedi Live հաղորդման եթերում հայտնել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն։
Նրա խոսքով՝ վերջին շրջանում Վրաստանի կառավարությունը նաև ակտիվորեն աշխատում է Կենտրոնական Ասիայի երկրների հետ հարաբերությունների զարգացման ուղղությամբ։
«Մենք հնարավորինս խորացնում ենք հարաբերությունները Կենտրոնական Ասիայի հինգ երկրների հետ։ Ներուժը շատ մեծ է, և ամենակարևորն այն է, որ մենք ակտիվորեն աշխատում ենք այն լիարժեք օգտագործելու ուղղությամբ։ Այս ամենը առանցքային դեր է խաղում տրանսպորտային փոխկապակցվածության և տարանցման գործառույթի տեսանկյունից», — ավելացրել է Կոբախիձեն։

Georgia has special relations with three neighboring countries — Armenia, Azerbaijan, and Turkey, and these relations are deepening. This was stated by Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze on the Imedi Live program on the Imedi TV channel.
According to him, recently the Georgian government has also been actively working to develop relations with the countries of Central Asia.
“We are deepening relations with the five countries of Central Asia as much as possible. The potential is very great, and the main thing is that we are actively working to use it to the fullest extent. All this plays a key role in terms of transport connectivity and transit function,” Kobakhidze added.