«Մեր քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին, քաղաքներին ու գյուղերին հասցված ռուսական հարվածներին ի պատասխան՝ երկու խոշոր լոգիստիկ օբյեկտներ են խոցվել Մոսկվայի և Տամբովի մարզերում՝ ռազմաճակատի գծից ավելի քան 500 և մոտ 700 կմ հեռավորության վրա»։ Այս մասին հայտնել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին։
«Դրանք Ռուսաստանի կողմից օգտագործվում էին անօդաչու թռչող սարքերի և նավիգացիոն սարքավորումների արտադրության համար պատժամիջոցների տակ գտնվող բաղադրիչների մատակարարումն ապահովելու նպատակով։ Խոցվել է նաև նավթային օբյեկտ։ Բացի այդ, հարվածներ են հասցվել Ազովի և Սև ծովերի ջրատարածքներում, ինչպես նաև Ղրիմում գտնվող թիրախներին»,- նշել է նա։
Ռուսաստանն ու Ուկրաինան գիշերային փոխադարձ հարվածներ են հասցրել. կան զոհեր Wildberries-ի աշխատակիցների շրջանում։

«В ответ на российские удары по нашей гражданской инфраструктуре, по нашим городам и селам были поражены два значительных логистических объекта — в Московской и Тамбовской областях, на расстоянии более 500 и около 700 км от линии фронта». Об этом сообщил президент Украины Владимир Зеленский.
«Они были задействованы Россией для обеспечения поставок подсанкционных комплектующих для производства дронов и навигационного оборудования. Также поражен нефтяной объект. Кроме того, были нанесены удары по целям в акваториях Азовского и Черного морей, а также в Крыму», — отметил он.