Կոնկրետ և արժանահավատ սպառնալիքի պատճառով Հորդանանի իշխանությունները տարհանել են Աքաբայի միջազգային օդանավակայանն ու ծովային նավահանգիստը։ Մենք խստորեն խորհուրդ ենք տալիս բոլոր ամերիկացիներին զերծ մնալ օդանավակայան կամ ծովային նավահանգիստ ուղևորություններից։ Այս մասին ասվում է Հորդանանում ԱՄՆ դեսպանության հաղորդագրության մեջ։
«Շարունակեք հետևել անվտանգության հարցերով հորդանանական իշխանությունների բոլոր ցուցումներին։ ԱՄՆ դեսպանությունը շարունակում է բոլոր ամերիկացիներին խորհուրդ տալ խուսափել Հորդանանի ռազմական բազաներ այցելելուց։
2026 թվականի մարտի 2-ին ԱՄՆ Պետդեպարտամենտը կարգադրել է, որ արտակարգ իրավիճակներում չներգրավված ԱՄՆ կառավարության աշխատակիցներն ու նրանց ընտանիքների անդամները լքեն Հորդանանը՝ անվտանգության սպառնալիքների պատճառով։
Խուսափեք զանգվածային հավաքների վայրերից, հետևեք տեղական լրատվամիջոցներին և հետևեք տեղական իշխանությունների ցուցումներին։ Զգուշություն պահպանեք և զգոն եղեք Միացյալ Նահանգների հետ կապված վայրերում։ Ձեր նկատմամբ ավելորդ ուշադրություն մի հրավիրեք», — նշել են դեսպանությունից։

Due to a specific and credible threat, Jordanian authorities have evacuated the international airport and seaport in Aqaba. We strongly urge all Americans to refrain from traveling to the airport or seaport. This was stated in a message from the US Embassy in Jordan.
“Continue to follow all security instructions issued by Jordanian authorities. The US Embassy continues to advise all Americans to avoid travel to military bases in Jordan.
On March 2, 2026, the US Department of State ordered non-emergency US government personnel and their family members to leave Jordan due to security threats.
Avoid places where large gatherings are taking place, monitor local media, and follow the instructions of local authorities. Exercise caution and remain vigilant in places associated with the United States. Do not draw unnecessary attention to yourself,” the embassy noted.