Աբերդինի, Շոտլանդիա, բնակիչները փողոցներում տոնում են, քանի որ նոր վարչապետ Էնդի Բերնհեմն հայտարարել է Հյուսիսային ծովի անգնահատելի նավթային պաշարների լիակատար բացման մասին։ Այս մասին սոցիալական ցանցերում գրել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը։
«Սա Երկրի վրա բարձրորակ նավթի խոշորագույն աղբյուրներից մեկն է, որի պաշարները կհերիքեն հարյուրավոր տարիներ, և դրանց մեծ մասը դեռ չի հայտնաբերվել, ինչը Միացյալ Թագավորությունը աղքատ աղետից կվերածի աշխարհի ամենահարուստ երկրներից մեկի։ Բրիտանիան տարեկան միլիարդավոր դոլարներ է վճարում Նորվեգիային նավթ գնելու համար, որը նա ստանում է Հյուսիսային ծովի պակաս արժեքավոր հատվածից. որքան անհեթեթ է դա։
Բացի այդ, լուրեր են շրջանառվում, որ Մեծ Բրիտանիան պատրաստվում է տեղափոխել հին և սարսափելի տեսք ունեցող հողմաղացները, որոնք բարձրանում են Աբերդին քաղաքի վրամ և քայքայում նրա տեսքը։
Սա կարևոր օր կլինի երկրի համար, և բոլորը շատ ուրախ կլինեն դրա համար։
Մեծ Բրիտանիան հսկայական ներուժ ունի, բայց ամեն ինչ սկսվում է ՀՅՈՒՍԻՍԱՅԻՆ ԾՈՎԻ ՆԱՎԹԻ ԲԱՑՈՒՄԻՑ։ ՄԵՆՔ ՍԻՐՈՒՄ ԵՆՔ ՔԵԶ, ՇՈՏԼԱՆԴԻԱ՛»։ — նշել է Թրամփը։

Residents of Aberdeen, Scotland, are celebrating in the streets because the new prime minister, Andy Burnham, announced the full opening of the priceless oil reserves of the North Sea! U.S. President Donald Trump wrote about this on social media.
“This is one of the largest sources of high-quality oil on Earth, with reserves enough for hundreds of years, and most of it has not yet even been found, which will turn the United Kingdom from an impoverished disaster into one of the richest countries in the world! Britain pays Norway billions of dollars a year to buy oil that it gets from the less valuable part of the North Sea — how ridiculous!
In addition, there are rumors that the United Kingdom is going to move the old and terribly ugly windmills that tower over the city of Aberdeen and ruin it.
This will be an important day for the country, and everyone will be very happy about it.
The United Kingdom has enormous potential, but it all begins with OPENING UP NORTH SEA OIL. WE LOVE YOU, SCOTLAND!” Trump noted.