Զանգվածային լրատվամիջոցներում Գագիկ Ծառուկյանի հասցեին տարածվող հայտարարություններն բացարձակ զրպարտություն ու էժանագին հնարքներ են, իսկ կուսակցության իրավաբանական թիմն արդեն դատական հայցեր է նախապատրաստում այդ հրապարակումների հեղինակների դեմ։ Հուլիսի 21-ին լրագրողների հետ զրույցում այս մասին հայտարարել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի մամուլի քարտուղար Իվետա Տոնոյանը։
Նրա խոսքով՝ որոշ անձինք փորձում են «փորփրել» տարիների վաղեմության անհիմն պատմություններ, որպեսզի աղմկոտ վերնագրերի միջոցով հարվածեն քաղաքական գործչի հեղինակությանը։ «Մենք գործ ունենք հիվանդ երևակայության արդյունքի հետ․ մարդիկ, որոնք ընդամենը երեք տարի առաջ մեծ ջանասիրությամբ մասնակցում էին Հիսուս Քրիստոսի արձանի մրցույթին, հիմա հանդես են գալիս հորինված հայտարարություններով, որոնցից յուրաքանչյուրի համար պատասխան են տալու դատարանում», — ընդգծել է Տոնոյանը։ Նա նշել է, որ կուսակցության առաջնորդի ձերբակալությունն ու կալանավորումը չունեն որևէ իրավական հիմք և բացառապես քաղաքական ճնշում են ու ընդդիմախոսներից ազատվելու՝ իշխանությունների որոշումը։
Իվետա Տոնոյանը նաև վստահեցրել է, որ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը կշարունակի ակտիվ դերակատարում ունենալ երկրի քաղաքական կյանքում՝ չնայած խորհրդարանում իրենից գողացված մանդատներին։ «Թեև մեր կողմնակիցներին ու աշխատակիցներին սպառնում և ճնշում են, որպեսզի դուրս չգան բողոքի ցույցերի, մեր թիմը միասնական է և շարունակելու է պայքարել տիրող անարդարության դեմ», — եզրափակել է Ծառուկյանի մամուլի քարտուղարը։

Распространяемые в средствах массовой информации заявления в адрес Гагика Царукяна являются абсолютной клеветой и дешевыми уловками, а юридическая команда партии уже составляет судебные иски против авторов этих публикаций. Об этом в беседе с журналистами 21 июля заявила пресс-секретарь лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна Ивета Тоноян.
По ее словам, определенные лица пытаются «выкопать» необоснованные истории многолетней давности, чтобы с помощью громких заголовков нанести удар по авторитету политика. «Мы имеем дело с результатом больного воображения людей, которые еще три года назад с великим усердием участвовали в конкурсе на статую Иисуса Христа, а теперь выступают с вымышленными заявлениями, за каждое из которых они ответят в суде», - подчеркнула Тоноян. Она отметила, что задержание и содержание под стражей лидера партии не имеет под собой ни одного правового основания, являясь исключительно политическим давлением и решением властей избавиться от оппонентов.
Ивета Тоноян также заверила, что партия «Процветающая Армения» продолжит свою активную роль в политической жизни страны, несмотря на то, что у нее украдены мандаты в парламенте. «Несмотря на то, что в отношении наших сторонников и работников концерна применяются угрозы и давление с целью запретить им выходить на акции протеста, команда осталась единой и продолжит бороться с действующей несправедливостью», - заключила пресс-секретарь Царукяна.