Այսօր՝ հուլիսի 21-ին, վրաերթ է տեղի ունեցել Արմավիրի մարզում։ Ժամը 21։00-ի սահմաններում Երևան-Արմավիր ավտոճանապարհի 35 կմ հատվածում, Մեծամորում հայտնի «Արև» հանդիսությունների սրահի մոտ Արմավիրի մարզի բնակիչ 27-ամյա Արսեն Ա․-ն իր վարած «Mercedes» մակնիշի ավտոմեքենայով վրաերթի է ենթարկել հետիոտնի։
Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վարորդը փախուստի չի դիմել, ահազանգել է շտապօգնություն և օպերատիվորեն ժամանած շտապօգնության բժիշկների հերթապահ խումբը վրաերթի ենթարկվածին նախ տեղում առաջին բուժօգնություն են ցուցաբերել, ապա տեղափոխել «Արմավիր» բժշկական կենտրոն, որտեղ վիճակը գնահատվել է ծայրահեղ ծանր և տեղափոխել են Երևանի մասնագիտացված հիվանդանոցներից մեկը։
քննչական խումբը հիվանդանոցից ահազանգ է ստացվում ոստիկանության Արմավիրի բաժին, որ վրաերթի ենթարկվածը գիտակցության չգալով մահացել է։
Դեպքի փաստով քննչական վարչությունում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, որտեղ էլ պարզվում է մահացածի ինքնությունը։

Трагическое дорожно-транспортное происшествие произошло во вторник, 21 июля, в Армавирской области Армении. Около 21:00 на 35-м километре автодороги Ереван — Армавир, неподалеку от известного в Мецаморе зала торжеств «Арев», 27-летний житель Армавирской области Арсен А., находясь за рулем автомобиля марки «Mercedes», совершил наезд на пешехода.
Как сообщает с места события фотожурналист Гагик Шамшян, водитель не скрылся с места ДТП и вызвал скорую помощь. Оперативно прибывшая бригада медиков оказала пострадавшему первую помощь на месте, после чего доставила его в медицинский центр «Армавир». Врачи оценили состояние пациента как крайне тяжелое, в связи с чем было принято решение о его срочной транспортировке в одну из специализированных больниц Еревана.
Спустя некоторое время в Армавирский отдел полиции из медучреждения поступил сигнал о том, что сбитый пешеход скончался, так и не приходя в сознание.
По факту произошедшего в следственном управлении инициировано уголовное производство. В настоящее время правоохранительные органы устанавливают личность погибшего.