Սա կապեք ում հետ ուզում եք և ինչպես ուզում եք: Դա արդեն ձեր խնդիրն է: Սա կոչվում է ռեյդերական զավթում: Այս մասին օգոստոսի 4-ին Ազգային ժողովի նիստում՝ ԱԺ փոխնախագահի ընտրության հարցի քննարկման ժամանակ, հայտարարել է ընդդիմադիր «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերության նախկին փոխտնօրեն Դավիթ Ղազինյանը՝ մեկնաբանելով «ՀԷՑ»-ի շուրջ ծավալված իրադարձությունները։
Նա, մասնավորապես, իր դիրքորոշումը հիմնավորել է նրանով, որ մասնավոր սեփականություն հանդիսացող կոնկրետ ընկերության համար ամբողջական օրենք է փոխվել, որից հետո խորհրդարանական մեծամասնությունը համապատասխան որոշում է անցկացրել։
«Կառավարող կուսակցության վարչության անդամին նշանակեցին կառավարիչ, իսկ ինձ ասացին, որ պետք է ենթարկվեմ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության շարքային անդամին», - ասել է Ղազինյանը։
Պատգամավորը նաև հայտնել է, որ իրենք դիմել են Միջազգային արբիտրաժային դատարան, սակայն, նրա խոսքով, Հայաստանի իշխանությունները չեն կատարել այնտեղ կայացված որոշումը։

Связывайте это с кем хотите и как хотите. Это уже ваши проблемы. Это называется рейдерский захват. Об этом на заседании Национального Собрания во время обсуждения вопроса об избрании вице-спикера парламента заявил 4 августа депутат от оппозиционного блока «Сильная Армения», бывший замдиректора компании «Электрические сети Армении» Давид Казинян, комментируя события, развернувшиеся вокруг «ЭСА».
Он, в частности, обосновал свою позицию тем, что ради конкретной компании, находящейся в частной собственности, был изменен целый закон, после чего парламентским большинством провели соответствующее решение.
«Члена Правления правящей партии назначили управляющим, а мне сказали, что я должен подчиниться рядовому члену партии «Гражданский договор»», - сказал Казинян.
Депутат также сообщил, что они обратились в Международный арбитражный суд, однако, по его словам, власти Армении не выполнили принятое там решение.